Güncel haberler
Ana Sayfa / Eğitim / 2016 Ösys Tercih Roboto

2016 Ösys Tercih Roboto

Sponsorlu Bağlantı

2016 Ygs ve Lys sonuçlarını alan öğrenciler tercihlerini daha doğru yapması için Ösym tarafından hazırlanan 2016 Ösys Tercih Robotu şu anda yayında. Kullanmak için yapmanız gereken çok basit  https://rehberlik.osym.gov.tr/ adresine girerek detaylı tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Ösym Sitesinden Alınan Açıklamayı Aşağıdan Okuyabilirsiniz.

tercih 2016 robot osym

2016-OSYS Tercih Robotu

2016 ÖSYS adaylarına Yükseköğretim Programlarına tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan 2016-OSYS Tercih Robotu https://rehberlik.osym.gov.tr/adresinde yayınlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

2016 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, adayların tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu’nda adaylar, 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilecek ve her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

2016-ÖSYS adaylarının bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
Hatice, sungurlar şahin, Şefkat Tepe Şahin, tercih robotu 2016 lys, cuma sözleri 2014, En ağır aşk sözleri, mehmet korhan fırat ve gerçek sevgilisi, sert aşk sözler, anıl tetik 2016, lys tercih robotu 2016

Bu habere de bakabilirisiniz

Basit Karışım ve Ayırma Yöntemleri

Basit Karışım ve Ayırma Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantı Karışım: İki ya da daha fazla maddenin kimyasal özellklerini kaybetmeden biraya gelmesiyle oluşur. Karışımı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.