Güncel haberler
Ana Sayfa / Biyografiler / Cennet Hatun Esra Dermancıoğlu Vikipedi

Cennet Hatun Esra Dermancıoğlu Vikipedi

Sponsorlu Bağlantı

Muhteşem Yüzyıl Cennet Hatun Esra Dermancıoğlu Vikipedi , Cennet Hatun Kimdir

Türk dizi ve sinema oyuncusu olan Esra Dermancıoğlu, 7 Aralık 1968 yılında doğmuştur. Kendisi 2008 yılından bu yana tanınmaktadır.

Zeynel Abidin Cümbüş’ün torunu olan Dermancıoğlu, Pierre Loti Lisesi, Franklin College İsviçre gibi okullarda eğitim görmüştür. Şahika Tekand’ın eğitim vermekte olduğu Stüdyo Oyuncuları ve Derya Alabora’ya ait olan konservatuarda ses eğitimi alarak kariyerinin ilk adımlarını atmıştır.

Sektörde ilk ünü ise Avrupa Yakası ile olmuştur. Burada konuk oyuncu olarak görev alan oyuncu, çıkışını ise “Fatmagül’ün Suçu Ne?” isimli dizi ile yapmıştır. Burada hayat verdiği Mukaddes karakteri ile kendini göstermiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Rol almış olduğu TV dizileri; Küçük Hesaplar, Fatmagül’ün Suçu Ne, Sen Harikasın, Doksanlar, Serçe Sarayı, Galip Derviş, Sil Baştan ve Avrupa Yakası olmaktadır. Bunların yanı sıra; Kadın İşi Banka Soygunu ve Moral Bozukluğu ve 31 isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Cennet Hatun karakteri ile ekranları dolduracaktır. Oyuncu olmak istemesine olumlu bakmayan eşinden boşanmış olan Dermancıoğlu, bir kız evlada sahiptir.

İstanbul doğumlu olan Esra Dermancıoğlu, yay burcudur. 9. Uluslar arası Dadaş Film Festivali’nde, en iyi kadın oyuncu ödülünü almaya layık görülmüştür.

Böylece kariyerini bir ödül ile taçlandırmıştır. Küçük yaşlardan beri önemli arzusu olan sahnede olmayı başarmıştır. Ünlü oyuncu, Gaye Sökmen ajansı bünyesinde çalışmaktadır.

Cennet Hatun Esra Dermancıoğlu Vikipedi

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
cennet hatun, cennet hatun vikipedi, cennet hatun wikipedia, cennet hatun kimdir, Cennet hatun Wikipedia\da, esra dermancıoğlu vikipedi

Bu habere de bakabilirisiniz

banuparlak

Banu Parlak Vikipedi – Narin Yarim

Sponsorlu Bağlantı Banu Parlak Vikipedi , Banu Parlak Kimdir Narim Yarim şarkısıyla ilk single parçasını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.