Güncel haberler
Ana Sayfa / Teknoloji / Couchsurfing Nedir, Nasıl Üye Olunur ?

Couchsurfing Nedir, Nasıl Üye Olunur ?

Sponsorlu Bağlantı

İnternet üzerinden faaliyet gösteren dünya çapında 10.4 milyondan fazla üyesi olan misafirperverlik servisidir. Türkçe’ye komik bir şekilde Kanepe Sörfü olarak çevriliyor ama İngilizce düşününce de pek kimsenin aklına gelecek bir isim değil. Bu sitenin amacı uluslararası bir çerçevede insanları ve yerleri birleştirmek , karşılıklı eğitim değişimleri yaratmak, kolektif bilinci canlandırmak, toleransı yaymak ve kültürel anlayışı kolaylaştırmak olarak tanımlayabiliriz.

Casey Fenton, Daniel Hoffer, Leonardo Bassani da Silveira ve Sebastien Le Tuan tarafından 2004 yılında San Francisco’da kurulmuştur. 2011’de Better World Through Travel şirketine satılmıştır. Couchsurfing web sitesine üye olmak ücretsizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Üye Olunur?

Couchsurfing sitesinde giriş yaparak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Kendi evinizde birilerini misafir etmek istiyorsanız bununla ilgili seçimleri yapıyorsunuz, eğer istemiyorsanız “hayır”, karar veremiyorsanız “belki” deme şansınız da mevcut. Profilinize ”müzik, sinema, kamp” vs ilgi alanlarınızı yazabilirsiniz. Evine gideceğiniz insanlar biraz da ortak zevklerinizin olmasına dikkat ediyor. Fotoğraf güven verdiği için çok önemli, sakın ihmal etmeyin. Farklı fotoğraflarınızı yükleyin. Evinizden, arkadaş çevrenizden, seyahatlerinizden fotoğraflar koyun, nasıl bir hayatınız olduğunu gösterin. GüvenliK aşamasına değinecek olursak; couchsurfing ile bir yer bulmak aslında bayağı zaman alan bir süreç. Yani her talep gönderdiğiniz kişi sizi kabul etmeyebilir. Gönderdiğiniz mesajlara cevap gelmesi birkaç gün veya birkaç hafta sürebilir. Seyahat edene “surfer”, evinde ağırlayana ise “host” deniliyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
couchsurfing nasıl üye olunur, internette couchsurfing nasıl üye olunur, seker hastasıyım maas ıcın rapor kac olması lazım

Bu habere de bakabilirisiniz

instagram ile para kazanma

İnstagram ile Para Kazanma Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantı Instagram, her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı başaran önemli bir fotoğraf, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.