Güncel haberler
Ana Sayfa / İslam / Hamile Kalmak için Okunacak Dualar

Hamile Kalmak için Okunacak Dualar

Sponsorlu Bağlantı

Dua, ibadetin en büyüğüdür. ibadetin özü, kulluğun bir parçasıdır. Duada esas olan, kulun Allah’a muhtaç olduğunu, O’ndan başka çaresi olmadığını bilmesidir. Kadının tıbbı bir sorunu bulunmuyorsa ve çocuk sahibi olamıyorsa, adet dönemde temiz bir kağıt üzerine 110 kez “Bismillahirrahmanirrahim” yazarak, bu kağıdı üzerinde taşıyıp, eşiyle birlikte olursa, Allah’ın izniyle hamile kalacaktır.

Hamile kalmak için okunacak dualar nelerdir?

*”İnne rabbeke hüve’l hallaku’l amin.” Anlamı; Muhakkak ki Rabbin her çeşit yaratma şeklini bilir. (Hicr, 15/81)

*”Fallahü hüve’l veliyyü ve hüve yuhyi” Anlamı; Muhakkak ki Allah dosttur ve yaratan Odur.” (Şura, 42/9)

Bu ayet beraber olmadan önce 289 defa tekrar edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

*”Hüvallahü’l hariku’l bariü” Anlamı; Allah yaratandır ve yoktan var edendir. (Haşr, 59/24)

Bu ayet 1054 defa tekrar edilmelidir.

*”Fe hebli min ledünke veliyya yerisüni ve yerisü min ali Yakup. Yuhricüküm tiflen sümme li tebluğu eşüddekküm.” Anlamı; Bana senin tarafından bir evlat ihsan et ki bana varis olsun, Yakup hanedanının mirasçısı olsun. Daha sonra bebek çıkaran, sizi güçlü kuvvetli çağa erişmeniz için yaratan.

Her ay ilk çarşamba günü ilişkiden hemen önce Meryem Suresi okunmalıdır. Buna çocuk oluncaya kadar devam etmek gerekir.

*”Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama” Anlamı; Ve onlar Yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine önder kıl, diyenlerdir. (Furkan Suresi 74. ayet)

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
hamile kalmak için dua, gebe kalmak için dualar, hamile kalmak için okunacak dua, hamile kalmak için okunacak dualar, hamile kalmak icin dualar, hamile kalma duası, HAMILE KALMAK ICIN OKUNACAK SURELER, fe hebli min ledünke veliyya anlamı, hamile kalmak için okunacak en önemli dua, yarın adet günüm hamile olmak için hangi duayı etmeli

Bu habere de bakabilirisiniz

güzel ahlak

Hz. Muhammet’in Güzel Ahlakı Kısaca

Sponsorlu Bağlantı İslam dinini öğretmek ve yaymak için Allah tarafından peygamberlik verilen Hz. Muhammed(s.a.v), güzel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.