Güncel haberler
Ana Sayfa / İş İlanları / Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2015

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2015

Sponsorlu Bağlantı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımları ile ilgili duyuruyu resmi web sitesinden yayınladı. Buna göre Hava Kuvvetleri başvuru şartları nelerdir haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Hkk personel ve eleman alımları ile ilgili sonraki gelişmeleri de bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz. 2015 Hava Kuvvetleri başvuru tarihleri ve şartları şu şekilde belirlendi:

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak istihdam edilmek üzere, en az lise ve dengi okulların ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından uzman çavuş olmak üzere, en az ilköğretim ve dengi okul mezunları arasından ise uzman onbaşı statüsünde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu esaslarına göre personel seçilmektedir.Temin edilecek olan uzman erbaşların statüleri (uzman çavuş veya uzman onbaşı) ilgili temin emrinde açıkça belirtilir.

Bu internet sitesinin ilgili bölümlerinde, kimlerin uzman erbaş olmak üzere başvurabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçme ve değerlendirme faaliyetleri ile uzman erbaşlığa ilişkin genel bilgilere yer verilmiştir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları İle İlgili Yorum Bölümünden Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

hava-kuvvetleri-uzman-erbas

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman erbaş Başvuru süreci;

Başvurudan başlayarak, yazılı sınav, seçim aşamaları, hastanelere sevk, güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmakta ve yaklaşık 11 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Adaylar uzman erbaş olduktan sonra, Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde (3,5 ay) eğitime alınarak istihdam edilecekleri sınıfın ihtisas eğitimine başlamaktadır. Asıl listeye girmeye hak kazanan adaylarla, eğitim başlangıcında sözleşme imzalanmakta ve bu eğitimi takiben de görevlendirilecekleri Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak yer almak istiyorsanız, bu internet sitesindeki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diler, sizi Hava Kuvvetleri saflarında görmekten mutluluk duyarız.

Uzman Erbaş Alımı Genel Bilgiler için buraya Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamaları için ise buraya tıklayınız.

2015 Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İle İlgili Sorularınızı Hemen Alt Kutucuktan İletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
Ortaokul mezunu uzman cavus olabilir mi, ortaokul mezunu uzman çavuş olabilir mi 2015, ortaokul mezunları uzman çavuş olabilirmi, ilkokul mezunu uzman çavuş olabilir mi, ortaokul mezunu uzman erbas alımı, orta okul mezunlari uzman cavus olabilir mi, ortaokul mezunuyum uzman erbaş olmak istiyorum, ortaokul mezunu uzman erbaş olabilir mi, orta okul mezunu uzman olabilirmi, ilkokul mezunu uzman erbaş alımı

Bu habere de bakabilirisiniz

instagram ile para kazanma

İnstagram ile Para Kazanma Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantı Instagram, her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı başaran önemli bir fotoğraf, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 Yorumlar

  1. merhaba ben askere gelmek istiyorum

  2. Hava kuvvetlerinde; piyade, ulastirma ve istihkam uzman cavuslar ne kadar maas aliyolar. Ne gibi artilari var

  3. slm ben hava kuveti komtanlığa baş vuracam yardımcı olsanz sevncem lise mezunuym uzman çavuş ola bilirmiyim acaba

  4. Yaşım 29 uzman on başı olabilir miyim ilk okul mezunu yum

  5. İlkokul mezunu uzman 10 başı ola biliyolar

  6. Arkadaslar ben ortaokul mezunuyum hava kuvvetleri Komutanlığı nda uzman onb olabiliyormuyum. Kısacası ortaokul mezunlari uzman olabiliyormu

  7. bn hava umanlıgı kazandm cğngz kardes ilkokul mezunları sözleşmeli er oluyor

  8. Ben askerlıgımı jandarma komando olarak yaptım ve ortaokul mezunuyum uzman erbas olmak ıstıyorum nolur bana yardımcı olun ben bu vatana mıllete hızmet etmek ıstyorm nolur yardım edın benı arayın

  9. Bi dahaki basvurular nezaman

  10. Ben ilköğretim mezunuyum uzman Onbaşı olabilirmiyim