Güncel haberler
Ana Sayfa / Gündem / İşkur Maaşları Yattı Mı? 2016 İşsizlik Maaşı Ne Zaman Yatacak?

İşkur Maaşları Yattı Mı? 2016 İşsizlik Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Sponsorlu Bağlantı

İşkur maaşları ne zaman yatıyor? İşsizlik maaşı ne zaman, ayın kaçında, hangi gün ödenir, yatar? İşten çıkarılanlar işsizlik maaşını ne zaman alacak?

İşsizlik maaşı her ayın son günü veya sonraki bir kaç gün içerisinde İşkur aracılığıyla postaneye yatırılır. İşsizlik maaşını çekmek isteyen kişiler maaşlarını çekmek için nüfus cüzdanıyla postaneye giderek maaşlarını çekebilirler. İşkur işsizlik maaşını çekmek için ptt hesabınız olması gerekmez ve herhangi bir ptt şubesinden maaşınızı çekebilirsiniz.

3 ay süreyle çekilmeyen işsizlik maaşları iş kur hesabına geri aktarılır. Birikin maaşınızı almak istiyorsanız dilekçe verip alabilirsiniz.

İŞKUR İŞSİZLİK MAAŞLARI HER AYIN SON GÜNÜ VEYA SONRAKİ BİR KAÇ GÜN İÇİNDE YATACAKTIR!

2016 İşsizlik sigortasının kapsamı

 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ile ikinci fıkrası kapsamında olanlardan bir hizmet akdine dayalı olarak çalışan sigortalılar,
 • 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun geçici 20 nci maddesinde açıklanan sandıklara tabi sigortalılar,
 • İstekleri halinde;
 • 4857 sayılı Kanuna göre kısmi süreli iş sözleşmesi ile çalışan sigortalılar,
 • Ticari taksi, dolmuş ve benzeri nitelikteki şehir içi toplu taşıma aracı işyerleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenecek alanlarda kısmi süreli iş sözleşmesiyle bir veya birden fazla kişi tarafından çalıştırılan ve çalıştıkları kişi yanında ay içerisinde çalışma gün sayısı 10 günden az olan kişiler,işsizlik sigortasının kapsamındadır.
Sponsorlu Bağlantılar

İşsizlik ödeneğinin ödenmesi

İlk işsizlik ödeneği ödemesi, ödeneğe hak kazanılan tarihi izleyen ayın sonuna kadar yapılmaktadır. Sigortalı işsizler, TC Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı ile birlikte her hangi bir PTT şubesine başvurarak işsizlik ödeneklerini alabilirler.

İşsizlik sigortası prim miktarı

İşsizlik sigortası primi, sigortalının prime esas aylık brüt kazançların üzerinden hesaplanan % 1 sigortalı, % 2 işveren ve %1 Devlet payından oluşmaktadır. İsteğe bağlı işsizlik sigortası primini ödeyenlerden ise % 1 sigortalı ve % 2 işveren payı alınmaktadır.

Ödeme Miktarının Hesabı

İş kaybı tazminatı, hizmet akdinin fesih tarihindeki günlük net asgari ücretin iki katıdır.Özürlü personele (ilgili kanunların öngördüğü 1,2 ve 3. derece), günlük net asgari ücretin dört katı iş kaybı tazminatı olarak ödenir.

Ödeme

Ücret alacaklısı yukarıda sayılan evraklarla birlikte Kurum ünitesine başvurduktan sonra Kurum gerekli araştırmayı yaparak herhangi bir (evraklarda) eksiklik yok ise başvuruya izleyen ayın sonuna kadar ödemeyi gerçekleştirir.

2016 İŞKUR MAAŞLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN ALT KISIMDAKİ YORUM KUTUCUĞUNU KULLANINIZ. PTT GİDİP ALAMAYANLAR YADA İŞSİZLİK MAAŞLARINI ALANLAR BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNABİLİRLER.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
işkur maaşları ne zaman yatıyor 2016, işkur maaşları ne zaman yatar 2016, işkur maaşları ne zaman yatacak 2016, evdeki mutluluk kayıt, işkur maaşları yattımı 2016, işkur maaş ödemeleri 2016, cizre işkur maaşı yattımı, işkur işsizlik maaşı ne zaman yatar, issizlik maasi yattimi, işkur maaşı ayin kacinda yatar

Bu habere de bakabilirisiniz

gunes-sistemi-ile-ilgili-ansiklopedik-bilgi

Isı Sıcaklık ve Genleşme Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantı ISI, SICAKLIK VE GENLEŞME NEDİR ? Isı; sıcaklıkları farklı iki maddenin bütün moleküllerinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 Yorumlar

 1. 31.12.2016 tarihinde paranız yatmış görünüyor ama PTT teye gittim alamadım

 2. Valla çok çalişkansiniz maaşlarını yatırmak yerine boş oturuyorsunuz ya boş boşuna bedavadan para veeiyosunuz sanki emeğimizin karşılığını alamioz yatırın şu maaşları artık ta

 3. HER AYIN SON İŞ GUNU ALDIGIM İŞSİZLİK MAAŞININ BU AYKİ TUTARINI BAYRAM ÖNCESİ ALABİLİRMİYİM.SAYGILAR.

 4. Ayin kacı oldu daha temmuz ayı maasları yatmadı bu nedir aga

 5. Ben yeni işkur aracılığı ile işe başlayacam ama maasım ilk ay yatacak mı hep duyduklarım düzenli yatmayıp 3. Aydan snra yatıyormuş doğru mu acaba cevapp yazar mısınız meail adresime oznrguler@hotmail.com

 6. Lütfen şu maaşları yatırın artık mağdur durumda birakiyosunuz

 7. üç kuruş bir maaş veriyorsunuz onuda geciktire geciktire veriyorsunuz bi iş yapıyorsanız doğru düzgün yapın sistematik olsun yok sekizde yatı o yok 19unda yatıyor yok yirmisi oldu yatmadı daha bu nedir.

 8. Maaşlar ne zaman yatacak bilgi verir misiniz lütfen ihtiyacımız var

 9. İskurda calıştım ama daha son maaşımı alamadım

 10. iştençıkarılantypişçilerının maasları bayramdanönceneden yatmadı 07072016

 11. yarın bayram imza evraklarımı 30 haziran perşembe günü verdim maaşım hala yatmadı benimde ihtiyaçlarım var ne zaman yatacak bu maaş bayramdan sonra mı anlamıyorum ki

 12. Arefe günü maaş yatar mı

 13. İskur maaslari bayram öncesinde yatiriliyormu

 14. Bugun odemeler olurmu ki acaba ?

 15. MAYIS AYINI TAM OLARAK ÇALIŞTIM EVRAKLARIMI HAZİRAN 1. TESLİM ETİM HERGÜN ATM DEN BAKIYORUM YATMAMIS BÖYLE OLUNCA İÇERİDE KALAN GÜNLERİMİZE NE OLACAK

 16. Is veriyosunuz maas vermiyosunz anasini satiyim 10 gun gecti hala ortada maas yok