Güncel haberler
Ana Sayfa / Kadınca / Kuru Şampuan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kuru Şampuan Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantı

Özellikle son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kuru şampuan hacimli saç isteyenler için oldukça rağbet görmekte. Saçların yağlanmasını da engelleyen kuru şampuanlar Avrupa ve Amerika’dan sonra ülkemizde de büyük ilgi görmeye başladı.

Kuru şampuanlar önceden köpeklerin temizliği için kullanılmaktaydı. Köpeklerin sürekli yıkanması onların derilerindeki yağ dengelerinin bozulmasına neden olur. Yanlış şampuan kullanımı ise derinin nem oranını bozar. Bundan dolayı köpeklerin temizliğinde kuru şampuanlar kullanılmaktadır. Özellikle yoğun bir iş temposuna sahip olanlar tarafından sıkça tercih edilmeye başlanan kuru şampuanlar yağlı saç sorunu yaşayan kişiler içinde yoğun ilgi görmektedir. Kullanıldıktan 1 dakika içerisinde suya ihtiyaç duyulmadan temiz ve yeni yıkanmış kadar canlı saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi gören kuru şampuanlar saça hacim kazandırırken aynı zamanda da temiz görünmesini sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

kuru şampuan

Kuru şampuanlar genel olarak pudralı yapıdadır. Bu pudralar saç derisinde üretilen yağları emer. Genel olarak sprey halinde bulunan bu pudralar saç derisine 15 cm kadar mesafeden püskürtülerek kullanılır. Saça püskürtüldükten sonra şampuanı saç diplerine yedirmek için parmak uçları ile saç derisine masaj yapılabilir ya da saçlar taranabilir. Böylece temiz ve canlı saçlara çok kolayca sahip olabilirsiniz. Bu şampuanları kullandıktan sonra duş alınması ve saçların iyice temizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda bu şampuanlarda bulunan pudralar saç diplerinde kalarak kepek oluşumuna neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
kuru şampuan nedir, köpekler için kuru şampuan nedir, kürü nedek, mehmet korhan fıratın hayatı ve fizıksel özellıklerı, şampuanı kaç yaşından sonra kullanabiliriz

Bu habere de bakabilirisiniz

Tüy Dökücü Kür Nasıl Hazırlanır (organik)

Tüy Dökücü Kür Nasıl Hazırlanır (organik)

Sponsorlu Bağlantı Tüy Dökücü Kür Nasıl Hazırlanır konusunda sizlerle araştırma bilgilerimi paylaşmak istiyorum. İstenmeyen tüyler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.