Güncel haberler
Ana Sayfa / Eğitim / Tarih / Mimar Sinan’ın Kişisel Özellikleri

Mimar Sinan’ın Kişisel Özellikleri

Sponsorlu Bağlantı

mimar sinanin kişisel özellikleri
Belki de dünya tarihinde eşi benzeri olamayan ünlü Mimar Sinan yüce Yaratıcının bizlere bir lütfudur.Osmanlının en şaşaalı günlerinde yaşamış ve o günden bu güne dek gelebilen muhteşem eserlere imzasını atmış olan bu değerli insan oldukça mütevazi bir kişiliği sahiptir. Yaptıkları ile kıyaslanamayacak kadar engin bir hoş göre ve tevazu sahibi olması, onun dervişlikten gelen öğretilerinin eseridir. Mimar Sinan’ın kişisel özellikleri elde edilen yazılı metinlerde de belirtilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Tek kubbe altında ibadet yerini toplamayı başaran ve bunu büyük bir ustalıklameydana getiren bu sanatçı kişilik ölmez eserlerin mimarıdır. Bütün dünyada yankılar uyandıran harikulade yapıtları bu gün bile ilk günkü özelliklerini korumaktadır. Mimar Sinan’ın kişisel özellikleri arasında bildiklerini yeni nesillere de aktarmak vardır.

Din konusunda da oldukça bilgili olan ve dini eserleri ile ön plana çıkan Mimar Sinan’ın kişisel özellikleri arasında hoş görü ve insan sevgisini de görmekteyiz. İşçilerine bir baba gibi yaklaşması, tüm bildiklerin onlara öğretmeye çalışması bunun en güzel örneğidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
mimar sinan ozellikleri, Mimar Sinanın kişilik özellikleri nelerdir, Mimar sinan\ın özellikleri, mimar sinan ın kişisel özellikleri, mimar sinanın kişilik özellikleri, mimar sinanın kişisel özellikleri, mimar sinanin õzelligi, mimar sinan kişilik özellikleri, mimar sinan özellikleri nelerdir, mimar sinanın ön plana çıkan özellikleri

Bu habere de bakabilirisiniz

osmanli lonca

Osmanlı Devletinde Lonca Teşkilatı

Sponsorlu Bağlantı 15. yüzyıl sonlarında ortaya çıkan Osmanlı Devletindeki Lonca teşkilatı, 20. yüzyıl sonuna kadar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.