Güncel haberler
Ana Sayfa / Teknoloji / Cep Telefonları / WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantı

Dünya üzerinde çok sayıda kullanıcısı olan ücretsiz haberleşme servisi WhatsApp Web, mobil uygulamasının ardından web tasarımı ile yayın hayatına merhaba dedi. WhatsApp Web nedir, ne işe yarar?

whatsapp-web

Kullanımı ve indirilmesi için gerekli bilgilerin yer aldığı yazıyı siz kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. 600 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bilgisayar/web sürümü sayesinde, sürekli mobilden mesajlaşmak yerine bilgisayarınızı kullanarak yazışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Şirket blogundan yapılan açıklamada Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının WhatsApp yazışmalarına hem mobil hem de web tarafında kesintisiz olarak devam edebileceği, iOS (iPhone) kullanıcılarının ise Apple kısıtlamaları sebebiyle şimdilik web sürümünü kullanmalarının mümkün olmadığı belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp web sürümünü etkinleştirmek isteyen kullanıcıların, mobil uygulamalarını güncelleyerek Menü > WhatApp Web seçeneğine ulaşması gerekiyor.

WhatsApp’ın web uygulamasını bilgisayarınızdan kullanmak için Google Chrome kullanmanız gerekiyor. Chrome tarayıcınızın adres satırına http://web.whatsapp.com yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada yer alan QR kodunu, uygulamanıza taratarak mobil cihazınızı web uygulaması ile eşleştirmeniz yeterli. İşlem sonrasında WhatsApp yazışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından yapılan ilk değerlendirmelere göre; WhatsApp web uygulamasında bağlantı telefon üzerinden kurulduğundan dolayı telefonunuzun şarjı bittiğinde veya interneti bağlantısı kapatıldığında mesaj gönderme/alma işlemi yapılamıyor. Konuyla ilgili gelişmeleri bu sayfadan aktarmaya devam edeceğiz.

WhatsApp Web İle İlgili Sorularınızı Alttaki Yorum Kutusundan Gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
whatsapp web ne ise yarar, whatsapp nedir ne işe yarar, whatsapp ne işe yarar, whatsapp web nedir, whatsapp nedir, whatsapp ne işe yarar nasıl kullanılır, vatsap nedir, whatsapp nedir nasıl kullanılır, web whatsapp ne işe yarar, fatsap

Bu habere de bakabilirisiniz

instagram ile para kazanma

İnstagram ile Para Kazanma Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantı Instagram, her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı başaran önemli bir fotoğraf, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yorumlayın

  1. Unknown message