Adıma Kaç Hat Var

BTK resmi web sitesi üzerinden kaç hattım var sorusunun yanıtını alabilirsiniz. Haberiniz olmadan tanıdığınız yada tanımadığınız kişiler tarafından açılmış olabilecek olan adıma kaç hat var nasıl öğrenebilirim bilmek istiyorsanız işte gelişmeler…

adima-kac-hat-var

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) internet sitesinden 10 gün içinde 364 bin 610 kişi, haberi olmadan adına kayıtlı cep telefonu olup olmadığını sorguladı.

Sorgulama yapan bir vatandaş, haberi olmadan adına kaydettirilen 265 cep telefonu hattının tanımadığı kişilerce kullanıldığını öğrendi.

Hat sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden kendi adınıza ait e-devlet şifreniz olmalıdır. Eğer şifreye sahipseniz buraya tıklayarak giriş yapabilir ve adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz.

Hat sorgulama sistemi sayesinde 12 bin 133 kişi, adlarına 10’dan fazla hat açıldığını öğrenirken 21 binden fazla kişinin üzerinde 5 ve daha fazla telefon hattının kayıtlı olduğu belirlendi.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, yaptığı açıklamada, uygulamayla vatandaşların mağduriyetine yol açabilecek önemli bir sorunu engellenmeye çalışıldığını belirterek, bu yanlış kayıtların GSM işletmecileri tarafından düzeltileceğini söyledi. Her türlü ihtimal ve olasılığa karşılık adınıza kayıtlı kaç hat var zaman zaman kontrol etmek fayda sağlar.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close