Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon

Arkadaşlığın önemi ile ilgili kompozisyon. Ders ve ödevlerinizde kullanabileceğiniz arkadaşlıkla ilgili yazı.

Paylaştığımız arkadaşlık ile ilgili kompozisyon örneklerinden sizler de ilham alarak özgün ve daha fazla yazı hazırlayabilirsiniz.

ÖRNEK

Arkadaşlığın tek bir tanımı yoktur. Arkadaşlık dostluk, arkadaşlık kardeşlik, arkadaşlık bir elmanın iki yarısı olmak demektir. İnsanoğlu hayatı boyunca birçok zorluk atlatır. İnsanın her günü günlük güneşlik değildir. Yaşadığımız şu koskoca ömürde bazen mutlu bazen mutsuz günlerimiz olur.

Her insan zor gününde omzunda ağlayabileceği, elinden tutabileceği bir dosta ihtiyaç duyar. Çünkü kişiyi en iyi anlayan insan dostudur. Sığınabileceği bir dostu olmayanlar bunun eksikliğini fazlasıyla hisseder. Önemli olan gerçek anlamda bir dosta sahip olabilmektir. Gerçek dost sadece iyi günde değil, zor günde de sizin yanınızda olur. Sadece sizinle birlikte gülmez aynı zamanda sizinle birlikte ağlar da.

Gerçek dostluk bir insanla saatlerce birlikte oturmak, konuşmak ve vakit geçirmek değildir. Gerçek dost sizin zor durumda olduğunuzu hissedip siz çağırmadan yardımınıza koşandır. En zor anınızda yanınıza koşacak bir dostunuz varsa şanslı insanlardan birisiniz demektir. Günümüz dünyasında insanların birbirinden uzaklaştığı şu günlerde gerçek bir dost bulabilmek de oldukça zordur. Eğer elinizi uzattığınızda tutacak bir el varsa o ele sımsıkı sarılın ve hiç bırakmayın onu.

arkadaslik-ile-ilgili-kompozisyon

ÖRNEK

Kişilerin rahatça içlerini dökebildiği, vakit geçirmekten hoşlandığı ve bir şeyler paylaşabildiği insana arkadaş denir. İnsan arkadaşlarının yanında rahat ve mutlu olur. Arkadaşlık ilişkisinde gülmek, eğlenmek ve mutlu olmak olduğu gibi birlikte ağlamak ve kederlenmek de çok rastlanılır. Birbirini anlayabilen insanlar birbirleriyle çok rahat bir şekilde arkadaş olabilirler. Bir zaman sonra leb demeden leblebi denmeye başlar çünkü dostluklar çok ileri bir noktaya ulaşmıştır. Kafa yapısı uyuşan ve birbirini anlayan insanlar çok yakın arkadaş olabilirler.

Herkes en azından bir arkadaşa ihtiyaç duyar. Onuna çeşitli aktiviteler yapmak ister, gezip eğlenmek ister. Günümüzde ise her şeyin doğallığı bozulduğu gibi arkadaşlıklarında doğallıkları bozulmuştur. Sırt dayadığınız ve kendinize çok yakın gördüğünüz insanlar sizi arkanızdan bıçaklayabilir. O yüzden her anlaştığımız insana arkadaş dememiz yanlış olur. Özen ve itina göstererek arkadaş seçmeliyiz, her yeni tanıştığımız insana arkadaş gözüyle bakmamalıyız.

Arkadaşlıkla ilgili kompozisyon için hemen alt kısımdan yorum yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

8 yorum “Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close