Deniz Anası Nedir Özellikleri Nelerdir

Bu şekilleri ve renkleri enteresan canlıların beyinleri ve kalpleri bulunmamaktadır. Bunlara ek olarak kemikleri de olmayan bir deniz canlısıdır.

 

Suda ilginç ve bir o kadar da güzel görünürler. Bir çok merak edilen noktasını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Deniz analarının vücudunun %95’lik kısmı sudan oluşmaktadır. Bazı deniz anası türleri beyaz ışıklar saçarak düşmanlarına çeşitli oyunlar oynar.

Ve vücutlarında zehir keseleri vardır. Deniz anası ölü olduğunda dahi düşmanları dokunduğunda zehirleyebilir. Bu deniz canlısının zehri dokungaçlarında bulunur.

 

Deniz analarının vücut şekilleri kubbeli ve yayvandır. Karmaşık yapılı canlılardır. Yüzme için kullandığı şekil ise şemsiye olarak bilinmektedir.

Şemsiyenin açılıp kapanmasına benzer bir hareketle yüzerler. Beyinleri olmamasına rağmen sinir sistemleri ışığa ve kokuya çok duyarlı bir şekilde gelişmiştir.

Ufak balıkları ve diğer ufak deniz analarını yiyerek beslenmelerini sağlarlar.

Yavaş bir şekilde yüzdüklerinden av yakalama konusunda pek iyi değillerdir. Eşeysiz üreme yani tomurcuklanma ile ürerler.
Deniz anaları sadece pelte kıvamında olan su kütleleridir. Beyinleri olmamasına rağmen değişik tarzlarda av yakalayabilir ya da kaçabilirler.

 

Güzel Deniz Anası Fotoğrafları:

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close