Evde ayak nasırı tedavisi nasil yapilir

EVDE AYAK NASIRI TEDAVİSİ NASIL YAPILIR 

Birçok insan için ayak nasırı büyük bir problemdir. Bu hastalığın kendisi de tedavisi de başlı başına sıkıntılı bir durumdur. Ancak evde yapacağınız basit yöntemler ve bitki karışımları ile bu sıkıntıları en aza indirmeniz mümkün. Şimdi evde ayak nasırı nasıl geçer örneklerle açıklayalım.

Nasırlar için evde uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler ve ev uygulamaları mevcuttur. Evde nasırlarınıza bitkisel karışımlar yaparak nasırlarınızı giderebilirsiniz. Şimdi nasır için bitkisel kür nasıl hazırlanır bunu açıklayalım. Örneğin bir tutam meyankökünü rendeden geçirerek içine bir çay kaşığı limon suyu ekleyin ve karıştırın.

Nasırlı bölgeyi bu karışımla ovarak nasırınızı giderebilirsiniz. Diğer bir bitkisel çözüm de beyaz sirkedir. Nasırlar üzerinde mükemmel etkiye sahip olan beyaz sirke yüksek asitlik düzeyi ile nasırın yumuşamasına yardımcı olur. Beyaz sirkedeki antifungal maddesi nasırınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Bu yöntemi şu şekilde uygulayacaksınız. Yatmadan önce bir bardak suya bardağın üçte biri miktarında beyaz sirke karıştırın. Suyla incelttiğiniz sirkeyi ayak nasır bölgesine sürün. Bandaj ile sardığınız ayağınızı yatağın dışında açık bırakın.

Ertesi sabah ayağınızda yumuşayan nasırları ponza taşı ile pul pul dökebilirsiniz. Temizlediğiniz nasırı sağlık tutmak için zeytinyağı ile nemli tutabilirsiniz.

Nasır iyileşene kadar bu yöntemi yapmaya devam edin. Evde, beyaz sirkenin dışında karbonat tedavisi, limon tedavisi, sarımsak tedavisi ve terebent yağı tedavisi gibi yöntemler kullanarak nasır sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

AYAK NASIRI İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARSA KONU ALTINDAN KESİNLİKLE YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ. SORUNUZ KISA SÜREDE CEVAPLANACAKTIR.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close