Evde Oynanan Oyunlar Nelerdir

Evde oynanabilecek oyunlar ile daha keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik evde oynanacak oyunlar için yetişkinler de çocuklarına eşlik edebilirler.

1) ÜÇGEN PEYNİR DİLİMLERİ

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 7 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ve üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Kâğıt ve kalem
Nasıl Oynanır: İlk önce kâğıdın üstüne bir sürü nokta konur. Sonrasında ilk sırayı alan yarışmacı iki nokta arasına bir çizgi çizer. Bu çizgi iki noktayı birleştirmeli ancak birçok noktanın üzerinden geçmemelidir. Bu çizgiyi çizdikten sonra sıra diğer oyuncuya geçer. Bu oyuncu da da başka iki nokta arasına çizgi çizer. Oyunda amaç, karşı rakibe çizgi çizerek üçgen yaptırmadan üçgenler yapmaktır. Bu nedenle çizilen çizgilere dikkat edilmelidir. Bir şekilde oyunculardan biri iki noktayı birleştirerek üçgen elde ederse, üçgenin içine adının baş harfini yapar. Böylece üçgenin kime ait olduğu belli olsun.
Çocuğa Neler Kazandırır: Dikkati geliştiren bir oyundur.

2) HACI YATMAZ

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 2 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ve üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Oklava veya sopa
Nasıl Oynanır: Uzunca bir sopa ortaya dikilir. Oyunculardan biri sopayı havada durması için tutar. Oyuncular sopanın çevresinde halka şeklinde dizilir. Herkese bir numara verilir. Ortadaki oyuncu bir numara söyleyerek sopayı bırakır ve numarası söylenen oyuncu sopayı yere düşmeden yakalamaya çalışır.
Çocuğa Neler Kazandırır: Refleksleri geliştiren bir oyundur.

3) PAZARA GİTTİM

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 7 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ve üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmez
Nasıl Oynanır: Oyuncular halka şeklinde oturur. İçlerinden biri oyunu “Pazara gittim ve ELMA aldım.” diyerek başlatır. Yanındaki oyuncu bir önceki oyuncunun çarşıdan aldığı şeyi aynen söyler ve üzerine bir meyve-sebze daha ekler. Örneğin “Pazara gittim ELMA, MUZ aldım”. Üçüncü oyuncu da ikinci oyuncunun söylediğinin aynısını söyler ve bir meyve-sebze daha ekler. Oyun bu şekilde her oyuncuda yeni bir meyve-sebze eklenerek devam eder. Alınan meyve-sebzelerin sırasını karıştıran ya da unutan oyuncu yanar ve oyundan çıkar. Diğerleri en baştan başlayarak oyunun tekrar eder.
Çocuğa Neler Kazandırır: Hafızayı ve kelime haznesini geliştiren bir oyunudur.

4) İSİM-ŞEHİR

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: Okuma yazma bilen çocuklar
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ve üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Kağıt ve kalem
Nasıl Oynanır: Sayfa enlemesine tutularak sırası ile sayfanın üst tarafına İSİM-ŞEHİR-BİTKİ-HAYVAN-EŞYA-SANATÇI-ÜLKE ve NOT yazılır. Yazılan her kelimeden sonra sayfanın altına kadar çizgi çekilir. Oyunculardan biri, içinden bütün alfabeyi saymaya başlar. “DUR” denildiği anda hangi harfte kaldıysa onu yüksek sesle söyler. Örneğin “M” Herkes “M” harfiyle başlayan isim, şehir, bitki, hayvan, eşya ve sanatçı bulmaya çalışır. İlk bitiren bitti deyip 20’ye kadar sayar. 20 olduğunda herkes yazmayı bırakır. Bulunamayan yerlere 0 puan verilir. Eğer iki kişi aynı şeyi yazmışsa onlar 5 puan alır. Birbirinden farklı olanlara da 10 puan verilir. Son oyunda bütün puanlar toplanır.
Çocuğa Neler Kazandırır: Hızlı ve farklı düşünme yeteneğini geliştiren, genel kültürü arttıran bir oyundur.

5) BOM!

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 7 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ve üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: Oyuncular halka halinde dizilirler. İçlerinden biri “1” diye saymaya başlar, yanındaki oyuncu “2”, onun yanındaki “3” şeklinde saymaya devam ederler. 5’e gelen oyuncu “BOM” der. Oyun kuralı gereği 5 ve 10’un katlarında BOM denir. Örneğin, “1-2-3-4-BOM-6-7-8-9-BOM. “BOM” demek yerine sayısının kendisini söyleyen oyuncu yanar ve oyundan çıkar. Oyun 1’den başlayarak diğer oyunlar arasında devam eder.
Çocuğa Neler Kazandırır: Dikkati geliştiren bir oyundur.

6) EVET-HAYIR

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 4 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi ile
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: Oyunculardan biri soru soran diğeri de cevap veren kişi olur. Cevap veren oyuncunun hiçbir soruya “EVET” ya da “HAYIR” şeklinde cevap vermemesi gerekir. Örneğin, “Okula gidiyor musun?” sorusuna “EVET” derse yanar. “Gidiyorum” demelidir. Karşı oyuncu “Kaç kardeşsiniz?, 3 kardeşsiniz değil mi?” gibi şaşırtmalı sorularla karşısındaki oyuncuya “EVET-HAYIR” dedirtmeye çalışır.
Çocuğa Neler Kazandırır: Dikkati ve hızlı düşünmeyi geliştiren bir oyundur.

7) BENZETMECE

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 7 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: Karşılıklı 2 kişi
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: İlk oyuncu karşıdakini bir nesneye ya da hayvana benzetir. Karşıdaki oyuncu da benzetildiği şeyin son harfini kullanarak yeni bir şeye benzetir. Örneğin ben seni KALEM’e benzettim der. Kalemin son harfi olan ‘M’ harfi başta olmak üzere karşı oyuncu da yeni bir şeye benzetir. Örneğin ben de seni MASA’ya benzettim der. Diğer oyuncu tıkanana kadar oyun devam eder. Bu oyun taraflardan birinin “Ğ” harfi ile biten bir kelime söylemesi ile bitirilebilir.
Çocuğa Neler Kazandırır: Hızlı ve çeşitli düşünmeyi geliştiren bir oyundur.

8) SANA NE LAZIM?

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 4 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: Karşılıklı 2 kişi
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: Oyun için her bir oyuncunun 2 dakika süredir vardır. İlk oyunu başlatan oyuncu bir meslek seçer ve sonrasında “Sana ne lazım diye sorar?”. Örneğin, “Sen bir doktorsun, sana ne lazım?”. Diğer oyuncu bu soruya cevap verdiğinde, “Başka ne lazım” diyerek oyun devam ettirilir. Karşıdaki oyuncunun 2 dakika boyunca “Başka ne lazım?” sorularına hızlı cevap vermesi gerekmektedir. 2 dakika dolmadan tıkanıp, cevap veremeyen kaybeder. Bir oyuncu sorusunu bitirdikten sonra, sıra diğer oyuncuya geçer ve o bir meslek seçerek oyunu devam ettirir.
Çocuğa Neler Kazandırır: Meslekleri tanıtan bir oyundur.

9) HAYVAN TUTMACA

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 4 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi veya üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: Oyunculardan biri aklından bir hayvan tutar. Diğer oyuncu/lar tutulan hayvana dair sorular sorar. “Kaç ayaklı?”, “Ne yer?”, “Nerede yaşar?”, “Ne renktir?” gibi. Verilen cevaplara göre oyuncunun tuttuğu hayvan tahmin edilmeye çalışılır. Oyun bu şekilde sıra ile devam eder.
Çocuğa Neler Kazandırır: Hayvanları tanıtan bir oyundur.

10) KELİME AVI

Hangi Yaş Grubu için Uygundur: 4 yaş ve üzeri
Kaç Kişi ile Oynanır: 2 kişi veya üzeri
Oynamak için Neler Gerekir: Herhangi bir materyal gerekmemektedir.
Nasıl Oynanır: Oyunculardan birisi, ya da anne-baba çocuklara iki harfli bir hece verir. Örneğin “Pa”. Çocukların kendilerine verilen 2 dakikalık sürede “Pa” ile başlayan 3 ya da 5 kelime bulması beklenir. Pantolon, Pazar, para, paça, palyaço gibi. Hedeflenen kelime sayısını bulan çocuk bir puan kazanır.
Çocuğa Neler Kazandırır: Kelime haznesini ve telaffuzu geliştiren bir oyundur.

evde-oynanan-oyunlar-nelerdir

ALTERNATİF EVDE OYNANAN ÇOCUK OYUNLARI

1) Kuyu kazmanı Oyunu

Kuyu kazmanı oyunu en az 5 kişi ile oynanan oyunda her çocuk ellerindeki sopa ile daireler çizer. 1 sopa fazla vardır ve o sopayla ebeyi seçmek için her çocuk sopayı sektirir. En az sektiren ebe olur. Oyuncular kendileirne ait dairelerden taşmadan aralarında sopayı sektirmeye çalışır, sopa kendi çemberinden taşdığında ebe sopayı uzaklaştırmaya çalışır oyuncu da onu yakalamayı hedefler; diğer çocuklar hemen dairesine yönelip sopalarıyla sopayı oyun alanına getirene kadar dairesini kazarlar. Oyun bu şekilde devam eder. Sonunda en çok kazılmış daire sahibi oyuncu oraya gömülür. Çok eğlenceli bir oyundur.

2) Köylü-Şehirli Oyunu

Köylü-Şehirli 3 Kişi ile oynanan oyun bir röportaj oyunudur. Bir Sunucu şehirli ve köylü kadına yaşamları hakkında sorular sorar, köylü ve şehirli kadınların taklidi yapan çocuklar abartılı cevaplar verir. Eğitsel bir oyundur.

3) Uçak Oyunu

Uçak oyunu bir ebeleme oyunudur, 7 kişi ile oynanır. Ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır. Yakalanan çocuklar uçak gibi kollarını açarak dururlar. Duran oyuncu ebe tarafından yakalanmamış bir oyuncunun bacaklarının altından geçmesi ile çözülebilir. Oyun ebenin herkesi yakalaması ile biter. Çocukların vazgeçemeyeceği bir oyundur.

4) Patlangaç Oyunu

Patlangaç Oyunu 1 kova çamur, en az 2 kişilik bir oyun. Çamurla toprak kap yapan çocuklar onu yere patlatır. En güçlü kim patlatırsa o yüksek bir puan alır. Sonuçta puanlar toplanır, kaybeden kazananı sırtında taşır. Biraz kirlenmeyi göze alabilenlerin oyunudur.

5) Üçgen Peynir dilimleri Oyunu

Üçgen peyinir dilimleri oyunu 2 kişilik bir oyundur. Kalem, kağıt gereklidir. İlk önce kağıdın üstüne noktalar konulur, sonra iki oyuncu noktaları karşılıklı olarak üçgen yapacak şekilde birleştirir. En fazla üçgeni yapan kazanır. Bunu anlamak için üçgen yapıldıkça içine isimin baş harfi yerleştirilir.Eğitsel bir oyundur.Zekli bir oyundur.

6) Yattı Kalktı Oyunu

Yattı kalktı oyunu en az 6 kişi ile oynanan bu oyunda 1 cezacı vardır. Çocukların hepsi birer birer bir meyva ismi alırlar ve bunu birbirlerine söylerler. Dairede bağdaş kuran çocuklar diğer meyva isimli arkadaşının ismini söylerken yatıp kalkarlar bu şekilde hızlı olarak gelişen oyun ismi şaşıranın yanağının cezacı tarafından boyayla boyanması duraklar, sonunda en az boyanmış oyunu kazanır. Evde ailesecek oynananabilecek zevkli bir oyundur.

8) Cırtcak oyunu

Cırtcak oyunu 2 kişilik bir oyundur. Tebeşirle yere içi içe 3 kare, ve karelerin orta noktasından üst dış kare yüzeyine değecek 4 adet çizgi eklenir. Çizgilerin kesiştiği noktalara taşlar yerleştirilir. Taşlar birbirlerini damada olduğu gibi yemeye çalışır.Oyun 2 taş kalana kadar devam eder. Güzel bir eğitsel oyundur

9) Sıçratan Top Oyunu

Sıçratan top oyunu en az 4 kişi ile oynanan bu oyunda ipin ucuna bağlı bir top vardır, bu topu savuracak kişiyi seçmek için oyuncular aralarında tekerleme söyleyerek eleme yaparlar. Ebe seçilir. Ebe oyuncuların ayak altlarına doğru topu sallayarak oyunculardan birini ebelemeyi çalışırlar.Eğlenceli bir eğitsel oyundur.

10) Alaylar oyunu

Alaylar oyunu en az 6 kız ile oynanan bu oyunda, iki gruba bölünmüş kızlar alaylar adlı tekerlemeyi söyleyerek, karşı karşıya yürüşürler. Tekerlemeyi kim sonlandırır ise(tekerlemede en son kimin ismi söylenirse) o karşı takımın el ele tutuşmuş zincirini kırmaya çalışır. Son kişi kalana kadar devam eden oyunda, kaybeden kişi göbek attırılarak cezalandırılır.Sosyal içerikli bir eğitsel oyundur.

11) 41 çubuk oyunu

41 çubuk oyunu en az 2 kişi ile oynanan oyunda diğer çubukları kıpırdatmadan çubuk almak ana amaçtır. Bunu başaran ve en çok çubuk alan oyunu kazanır. Çubuğu alırken kıpırdatan sırayı rakibine kaptırır. Zevkli bir oyundur.

12) Bezirganbaşı oyunu

Beziganbaşı oyunu bezirganbaşı tekerlemesi ile ebe seçilir. Oyuncular seçilen 2 ebe’nin kolları altından tekerleme eşliğinde geçerler. Başta verilen isimleri bilemeyenler ebelerin arkalarına geçerler ve 2 farklı takım oluşturulur. Ardından ortaya bir çizgi çizilir ve 2 takım çizinin gerisine ip ile kim düşecek çekişmesi yapar. Rekabet bilincini geliştiren eğitsel bir oyundur.

14) Pembe Nine oyunu

Pembe Nine oyunu çocuklar bir daire kurarlar, ortadaki tekerleme sonunda evleneceği kişinin ismini belirler. Tekerleme eşliğinde “Pembe nine kızını almaya geliyoruz” derler, o da evet ya da hayır ile oyunu yönlendirir.Kız oyunları diyebiliriz.

15) Mendil Kapmaca oyunu

Mendil Kapmaca oyunu ortada mendili tutacak biri seçilir. Sonra çocuklar aldım verdim ben seni yendim oyunuyla iki gruba ayrılırlar. Çizgilerden çıkış yapan çocuklar arasında mendili yakalayan yakalayamayanı mendille ebelemeye çalışır.Çocukluğumda en sevdiğim oyundu.

16) Hacı Yatmaz oyunu

Hacı Yatmaz oyunu ortaya bir sopa dikilir, çocuklar çevresinde daire olurlar. Herkes bir numara alır ve sopayı diken bir numara söyler ve numarası söylenen sopayı havada tutmaya çalışır.Eğlenceli oyunlardan biridir.

17) Çarşıya gittim oyunu

Çarşıya gittim oyunu çocuklar daire kurararak yere çömelirler,İlk başlayan oyunca çarşıya gittim ile başlayarak neler satın aldığını söyler , diğerleride sırayla bir şeyler ekler ve aynı şeyleri sırası ile tekrar ederek akışın devam etmesini sağlarlar. Sırada şaşıran veya kelimeyi söylemeyi unutan kaybeder. Eğitsel oyunlar içinde en zevklisi bence.

18 ) Zanbur zumbur dayı oyunu

Zanbur zumbur dayı oyunu uzun eşek oyunun farklı bir modelidir. Yastık konumunda oturan zanbur zumbur dayı üstüne atlanan çocuk için bir meslek seçer ve o meslek için gerekli olan bir alet/edevat seçer. O meslek için ne lazımsa çocukların tekerleme ile söylemesini bekler. Seçtiği kelimeyi söyleyen çocuk yanar ve oyundan çıkarılır. Eğlenceli bir oyundur.

19) Yedi Kiremit oyunu

Yedi Kiremit oyunu ortaya yedi kiremit konur, 2 gruba bölünen çocuklar bunu top atıp isabet ettirerek yıkmaya çalışırlar. İlk deviren diğer grubu topla vurma hakkını kazanır. Topla en çok kişi vuran grup kazanır.Takım halinde çalışmayı sağlayan zevkli bir oyundur.

20) Sek sek oyunu

Sek sek oyunu herkes tarafından bilinen sek sek oyunudur. İlk gidiş bitince sondan başa dönüş yapar. Başta çift ayak gidiş dönüşün ardından tek ayak gider ve tamamladığı karelerin içine ismini yazmaya başlar. Başkasının kutusuna basmadan gidiş dönüşü bitiren oyunu kazanır. Güzel bir oyundur

21) Sekiz kuyulu taş oyunu

Sekiz kuyulu taş oyunu 2 kişi ve 16 şar 16 şar paylaştırılmak üzere toplam 32 taşla oynanan oyunda oyuncular önlerine karşılıklı 4 er çukur kazar ve her çukurun içinde 4 taş yerleştirir. Kura ile seçilen oyuncu başlamaya hak kazanır. Başlayan oyuncu kendine ait çukurlardan 4 taş alır istediği çukurdan başlayarak sırayla her çukura 1 er taş koyar. Diğer oyuncu da aynı eylemi tekrarlar. Bu taş yerleştirme esnasında kendi çukurunda 1 taş brakmayı başaran oyuncu karşısındaki diğer oyuncunun çukurundaki bütün taşları almaya hak kazanır. Rakibin taşlarını toplamayı başaran oyuncu kazanır. Eğenceli ve eğitsel bir oyundur.

22) Beyaz kelebekler oyunu

Beyaz kelebekler oyunu daire olarak kelebek gibi dönen çocuklar, kol kola tekerleme söyleyerek dönerler.Daha çok kız oyunları kategorisine girer.

23) Çalı oyunu

Çalı oyunu ilk önce uzak bir noktaya koyulan kozalağı vurmaya çalışarak oyuncular arasından ebe seçilir. Ardından oyun başlar ve herkes kozalağı elindeki taşla vurmaya çalışır, kozalağı taşıyla isabet ettiremeyen geri dönüp taşını almaya çalışır, bu sırada ebe taşını almak için geri dönenleri ebelemeye çalışır. Güzel bir oyundur.

24) Yağmur Yağıyor oyunu

Yağmur Yağıyor oyununu oynayabilmek için en az altı kişi olmalıyız. Oyunumuz, karşılıklı iki grubun, şarkımızla atışması şeklinde. E biraz da oyunculuk istiyor. Oyunumuz kolay. Taklit yeteneğimizi geliştirirken, kendimizi karşımızdakinin yerine koymayı da öğreniyoruz.Çok kolay ve zevkli bir oyundur.

25) Topal Karga oyunu

Topal Karga oyunu oynamak için en az 5 kişiyle oynanır. İlk önce ebe seçimi yapılır ve ebe seçildikten sonra ortaya bir daire çizilir. Ebe olan arkadaşımız sadece bu dairenin içinde iki ayakla basabilir. Dairenin dışına çıktığı zaman tek ayak üzerinde diğer arkadaşlarını yakalamaya çalışır.Çok eğlenceli bir oyundur.

Evde oynanan oyunlar ile ilgili sorularınızı aşağıdan iletebilir yada sizler de yeni oyunlar paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

396 yorum “Evde Oynanan Oyunlar Nelerdir”

 1. çok güzel değil aşırı güzelimsi olmayıp kötü diye düşünüp en son iyi olduğuna karar verdim

 2. çok güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll özellikle hacı yatmaz oyunu

 3. OYUNLAR GÜZEL AMA BAZI OYUNLARI BİLMİYORUZ OYÜZDEN OYNİCAMIZI ŞAŞIRDIM BEN KARDEŞİMLE OYNİCAKTIK

 4. Hepsi güzel ama bir oyun var oda “evet , hayır” oyunu hem maceralı hem eğlenceli ve o oyundan chaneellc yapılır.
  Bende size bir soru soruyorum bilenler cevaplasın buradaki “N” bulun.
  MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMNMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  Hepinize başarılar….

 5. gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkürler google’ da böyle bir şey arıyodum ama birtek siz yardımcı oldunuz sizin sayenizde aradığımı buldum. SAOLUN

 6. Guzel oyunlar ama Buket Anar bunlarin neyi mantikli yaa ….. Mantik dediyin busa mantiksizin ne acaba sirf merakimdan sordum -___-
  ^-^

 7. tartak – ilk önce bir daire oluştur dairenin içinde bir şarkı söylüyor o şarkıyı beyenmiğen o kişinin ayağı yumrukluyor

 8. Arkadaşlar merhaba ben zemzem bu oyunlar çok güzel o yüzden bu oyunları size tavsiye ederim❤bay bay❤❤❤❤❤❤❤

 9. Arkadaşlar ben iki tane oyun uydurdum.Birincisinin adı attı atamadı.Oyunu hemen açıklayayım.Attı atamadı adlı oyunumuz iki kişi veya daha fazla kişiyle oynarız.Öncelikle evimizde bir büyük koca delik (cam da olabilir ancak banyoya falan düşebilecek şeklinde) bulun.Bir de ceket bulun.Sıra sıra birer kez atmaya başlayın.Herkes kendi skorunu aklında tutsun.Bir de sayı belirleyin.O sayıya ilk ulaşabilen birinci olacak.Diğer kalan oyuncular oynamaya devam etsin.İkinci de belirlenince üçüncü, vb. oynamaya devam edin.Atan kişi atamadıysa oyuncular atamadı,attıysa attı diye bağıracaklar.
  İkinci oyunun adı a’dan z’ye.Bu oyunda yine 2 kişi veya daha fazla kişi ile oynanır.Anlatayım.Şimdi a ile ilgili(eşya,kıyafet veya isim olabilir)bir şey söyleyecek.Bulamazsa 10’dan geriye oyuncular saymaya başlayacak.Bu süre içerisinde söyleyemez ise oyuncu elenir.Diğer oyuncular oyuna devam eder(b,c,ç,d vb.).Sona kalan oyuncu oyunu kazanır.

 10. oyunlar fena değil. ben bir oyun uydurdum. adıda yılandan kaaaç. şöyle oynanıyor birisi yılan gibi yerde sürünüyor yumurtası bir top oluyor. o yumurtayı diğer oyuncular ondan kaçırıyorlar ve yılan buna çok kjızıyor. yastık atıyor onlara herkesin 3 canı var kime yastık 3 kere deyerse oyundışı kalıyooor. ensona kalanla yılan bilek güreşi yapıyor.kim yenerse o yılan olup oyun böyle devam ediyoor. çok zevkli bir oyun tavsiye derimm. 6 kişiyle flan oynanıyor. ama buradaki oyunlarda fena değil tabi43 yaşındaysan. lütfen sizden duax istiyorum. hafızlık yaspıyorum. allahın izniyle çabucak bitirmek istiyorum….

 11. ya hiç oynayacak zevkli bir oyun yok ama yinede emek harcayıp yazmışsınız oynayıp eğlenelim diye. allah razı olsun… lütfen genç kızlarında arkadaşlarıyla oynayabileceği oyunlarda yazınn… yine de alla razı olsun…:)

 12. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 13. hepsi çok güzel yani oynarken çok eğlendim ama bunun içinde bildiklerimde vardı mesela bom isim şehir evet hayır birde ödevim için lazımdı teşekkürler

  1. asıl sen malsııııııııııııııııııııııııın zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaxle

 14. Bence hepsi cok guzel evet hayir en guzeli enkotusu bebekce olan beyaz kelebek hic guzel dagil okudugunuz icin tesekkurleer

 15. Bence bu oyunlar o kadar da kötü değil. İki tanesi hoşuma gitti ama yinede daha büyükler için oyunlar Yamadalar iyi olurdu. Bide bu oyunların hapsini (iki tane dışında) bliyordum. Biraz daha bilinmeyen oyunlar yaşasalardı güzel olurdu.

 16. Ben bu oyunlardan sadece iki tanesini sevdim ama biraz daha büyükler için yaşasalar iyi olurdu.

 17. Bence kendi kotu yorumlarinizi kendinize saklayin. BEĞENEN varsa yorum yapsın bence. En mantıklisi oyle bence… Bunu oynamayan bebek degildir. Sever bebek oyunmu oynar oyle.

 18. BENCE BEBEK OYUNLARI.YANİ ÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK KÖTÜ.

  1. csdllçvllçvşdsçşglşcdşs bunu oku
   yun sıkıyosa______

   löfletgöglrevmötjv kjktnmjgkvmjekrflemvljmgwtjo4cgvefs

 19. hırsız polis adında bir oyun var onu niye yazmamışlar çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel bir oyun arkadaşlar internete yazınca cıkıyor tavsiye ederim bu arada idstediğin kadar kişiyle oynana bilir

 20. gerçekten oyunlar çok güzel ama çoğunlukla kalabalıkta oynanacak oyunlar 2 kişiyle oynanan oyunlar az ve sıkıcıııı.

     1. Bence hepsi cok guzel evet hayir daha guzel beyaz kelebek oyunu kooootuuu ama

   1. Türkiye’de 1 tane mi hadise var ona bakarsan sende yalancısın sende Selin Şeker ciymis gibi davraniyon

 21. şimdiki çocuklarının ellerinde telefon dizlerinde bilgisayar karşısında da açık televizyon var zamani çocukları işte… bu gençler içinde geçerli bende zamani çocuğuyum ama ben sokakta istesem de oynayamıyorum evimiz apartman ve biz şehirde yaşıyoruz trafik uçuş durumda… katılıyorsanız cevap yazın… -_-

 22. oyunlar çok zefvkli ama insan sıkılıyor oyunlar güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 23. evet ben 3.sınıftayım hala mendil kaomaca ya kızdım aaa>:( çömeliyo bir kaç kişi seçilen kişinin arkasına mendil koyuyorsun sonra koş eşek koş diyolar. 🙁

  1. Sana katılıyorum ama mendil kapmaca şu şekilde oynanır
   en az 3 kişiyle oynanır yere tebeşirle bir daire çizilir bir ebe seçilir ebe mendili havada tutar iki yarışmacı düdük çalınınca iki yarışmacı koşarak mendili almaya çalışırlar mendili alan kişi 30 saniye içinde kendi tarafına geçmeye çalışır eğer yarışmacının bir ayağı dairenin içindeyse yakalayan kişi yanar bu durumda oyun devam eder

 24. Bence, (öznel bir cümle) oyunlar bazıları çok sıkıcı ama, (aması da var) bazıları çok eğlenceli. Teşekkürler…

  1. Bence hepsi coook. Guzel en guzeli evet hayir en kotusu beyaz kelebek. Cooook bebekce okudugunuz icin tesekkurler

 25. azime yanlış söylüyosun evde en güzel oynanan oyun bilgisayar deyil ailece oyun oynamaktır

 26. Mesela ÇATLAK PATLAK oyunu var.en az 2 kişi ile oynanıyor.oyuncu/lar daire oluyor.Sonra şu şarkıyı söylüyor:Çatlak patlak üstü yuvarlak kremalı börek sütlü çörek çek dostum çek arabanı yoldan çek çek çek amca burnun kanca al sana bir tabanca tabancada kaç kurşun var saydım tam 10 kuruşum var 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonra herkes arkaya düşüyor!!

 27. Bende 4 kişilik 4 yaş ve üstü bide büyük insanlarında oynayabileceği bir oyun olsa diyorum amma keşkeeeeeeeeeee olsa off doru düzgün yok ama saolsun kim yazdiysa genede……..

 28. 3 kişilik oyun yok mu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff oynicak oyun bulamıyoruz omaygoooot

 29. Bir oyun uydurdum bu oyun Ormandan kaçış oyunudur.
  Bu oyun istenilen kişi kadar oynanabilir .ama en az on tane ayıcık ve bebek lazım
  onları her bir yere koyun sonra onlar uyu
  Yokmuş gibi hayal edin. NOT oyuna macera katabilirsiniz.

 30. ARK. BENCE EVDE EN GÜZL OYUN TABBO OYNAMAKTIR(BİLGİSAYAR).İLK OLARAK BİLGİSAARINIZDA GOOGLEDEN TABBO YAZIN KATILIN VEE

  İYİ EĞLENCELER

     1. Oyunlar çok bebekçe 4 yaş üstü demiş ama sanki 4 yaşındaki çocuklar için bir oyun gibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close