Facebook Nedir? Kaydol Sayfasıyla Yeni Facebook Hesabı Açma

Facebook, ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal ağ sitesidir. Facebook ilk olarak 2 Şubat 2004 yılında yine bugünkü sahibi olan Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Amacı insanların, yeni insanlarla iletişim kurarak bilgi alışverişinde bulunmasını sağlamaktır.

Sizlerde yeni birer facebook hesabı açarak sevdiğiniz kişilerle, arkabalarınızla ve arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, onlara fotoğraflarınızı veya videolarınızı yollayabilirsiniz. Peki facebook’a nasıl kayıt olacaksınız adım adım sizlere anlatacağız.

Adım Adım Facebook’a Kaydolma

Facebook’a kaydolmak için öncelikle facebook.com adresine girerek aşağıda gördüğünüz kısımı doldurmanız gerekmektedir. Gördüğünüz üzere sizden istenen bilgiler oldukça basit. Hatırlatmada fayda var facebook’a kaydolmak ücretsiz ve ömür boyu ücretsiz olacaktır. Şimdi aşağıdaki alanları nasıl dolduracaksınız, nelere dikkat edeceksiniz onlar hakkında size bilgi verelim.
facebook kaydol

Facebook’a Kayıt Formunu Doldurarak Facebook Hesabı Açma

1. Öncelikle adın ve soyadın kısımlarına doğru bir şekilde isminizi ve soyisminizi yazmanız son derece önemli. Çünkü facebook profilinizi oluşturduktan sonra arkadaşlarınız sizi bulmasını istiyorsanız bu kısımları doğru girmenizi öneririz.

2. Bu kısımda sizden e-posta adresi veya cep telefonu numaranız istenmekte. Facebook’a üye olduktan sonra ister cep telefonunuz ile istersenizde e-posta adresiniz ile giriş yapabilirsiniz. E-posta adresi gireceklere önerimiz ise sürekli kullandığınız ve güvenliğinden emin olduğunuz bir e-posta adresi girmeniz. Aksi halde şifrenizi unuttuğunuz zaman hesabınıza girmekte sorun yaşayabilirsiniz.

3. Şifre kısmında ise unutmayacağınız ve güvenliğinden emin olduğunuz bir şifre kullanmanızı öneririz. Şifrenizin içinde özel karakterler, rakamlar ve büyüklü küçüklü harfler olması facebook hesabınızı bir nebze daha güvende kılabilir.

4. Doğum tarihi kısmında ise gerçek doğum tarihi girmenizi öneririz.

5. Bir sonraki adımda ise cinsiyetinizi seçmeniz yeterli olacaktır.

6. Tüm bu verileri girdikten sonra kaydol diyerek facebook hesabı açabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra facebook hesabınızı açmış ve aktif etmiş olursunuz. Bundan sonra facebook profilinize fotoğraflar ekleyerek arkadaşlarınızla iletişme geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close