Güncel haberler
Ana Sayfa / Coğrafya / Göç Bireyleri Nasıl Etkiler?

Göç Bireyleri Nasıl Etkiler?

Sponsorlu Bağlantı

Tarihten günümüze kadar toplumlar belirli zamanlarda göç etme durumu ile karşı karşıya gelmiştir. Kimi zaman bir hastalık, kimi zaman savaş veya kimi zaman dini bir sebepten dolayı toplumlar göç etmektedir. Göçün bireyler üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır. Kendi evini, alıştığı ortamı, çevresini değiştiren göçün en önemli etkilerinden birisi de kültürel değişimdir.

Kültürel değişim, göç nedeniyle gerçekleşir. Fiziksel olabildiği kadar psikolojik ve ruhsal etkileri de bulunmaktadır. Toplumsal servetin azalması, diğer toplumlara göre daha fakir ve kalitesiz bir yaşama neden olan göç, bazı durumlarda yaşama olasılığını artırmaktadır. Bu da olumlu yönlerinden birisidir. Örneğin yakın zamanda yapılacak olan bir savaş nedeniyle göç halinde olan bireyler, kadınlarını, çocuklarını ve erkeklerini korumuş olacaktır. Bir kavmin tamamen ortadan kaybolmasına da yol açabilen göçler, insanlar üzerinde birçok etkiye neden olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

göç

Günümüzde de sürekli olarak gündeme gelen mültecilerin göçleri, toplumlar üzerinde geniş etkilere neden olmaktadır. Örneğin Suriye’deki bir savaştan kaçarak başka ülkelere kaçan mülteciler, oranın toplumundan ve kültüründen etkilenmektedir. Göçün etkilerini daha net irdeleyebilmek için öncelikle hangi ülkeye ve toplum ile temas halinde oldukları önemli bir etmendir. Kendilerinden daha modern bir topluma göç eden bireyler, daha modern bir yaşam şartlarına sahip olabilirler. Fakat bu durum özgürlüklerinin kısıtlanmasına ve kişilik bozukluklarına neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
Gôc kimleri nasil etkiler, göç insanları nasıl etkiler, göç toplum üzerindeki etkisi, göç nasıl etkiler, Göç kimleri ve nasıl etkiler, numara taşıma şartları avea, Bir göçün kimleri nasıl etkiler, göç eden insanlar kimleri nasıl etkiler, göçün kimleri nasıl etkilediğini göçle ilişkilendirilen, göçler kimleri nasıl etkiler

Bu habere de bakabilirisiniz

tercih 2016 robot osym

2016 Ösys Tercih Roboto

Sponsorlu Bağlantı 2016 Ygs ve Lys sonuçlarını alan öğrenciler tercihlerini daha doğru yapması için Ösym …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.