Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2015

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımları ile ilgili duyuruyu resmi web sitesinden yayınladı. Buna göre Hava Kuvvetleri başvuru şartları nelerdir haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Hkk personel ve eleman alımları ile ilgili sonraki gelişmeleri de bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz. 2015 Hava Kuvvetleri başvuru tarihleri ve şartları şu şekilde belirlendi:

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak istihdam edilmek üzere, en az lise ve dengi okulların ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından uzman çavuş olmak üzere, en az ilköğretim ve dengi okul mezunları arasından ise uzman onbaşı statüsünde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu esaslarına göre personel seçilmektedir.Temin edilecek olan uzman erbaşların statüleri (uzman çavuş veya uzman onbaşı) ilgili temin emrinde açıkça belirtilir.

Bu internet sitesinin ilgili bölümlerinde, kimlerin uzman erbaş olmak üzere başvurabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçme ve değerlendirme faaliyetleri ile uzman erbaşlığa ilişkin genel bilgilere yer verilmiştir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları İle İlgili Yorum Bölümünden Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

hava-kuvvetleri-uzman-erbas

Uzman erbaş Başvuru süreci;

Başvurudan başlayarak, yazılı sınav, seçim aşamaları, hastanelere sevk, güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmakta ve yaklaşık 11 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Adaylar uzman erbaş olduktan sonra, Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde (3,5 ay) eğitime alınarak istihdam edilecekleri sınıfın ihtisas eğitimine başlamaktadır. Asıl listeye girmeye hak kazanan adaylarla, eğitim başlangıcında sözleşme imzalanmakta ve bu eğitimi takiben de görevlendirilecekleri Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzman erbaş olarak yer almak istiyorsanız, bu internet sitesindeki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diler, sizi Hava Kuvvetleri saflarında görmekten mutluluk duyarız.

Uzman Erbaş Alımı Genel Bilgiler için buraya Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşamaları için ise buraya tıklayınız.

2015 Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İle İlgili Sorularınızı Hemen Alt Kutucuktan İletebilirsiniz.

Benzer Yazılar

16 yorum “Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2015”

  1. Hava kuvvetlerinde; piyade, ulastirma ve istihkam uzman cavuslar ne kadar maas aliyolar. Ne gibi artilari var

  2. slm ben hava kuveti komtanlığa baş vuracam yardımcı olsanz sevncem lise mezunuym uzman çavuş ola bilirmiyim acaba

  3. Arkadaslar ben ortaokul mezunuyum hava kuvvetleri Komutanlığı nda uzman onb olabiliyormuyum. Kısacası ortaokul mezunlari uzman olabiliyormu

  4. Ben askerlıgımı jandarma komando olarak yaptım ve ortaokul mezunuyum uzman erbas olmak ıstıyorum nolur bana yardımcı olun ben bu vatana mıllete hızmet etmek ıstyorm nolur yardım edın benı arayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close