İnstagram ile Para Kazanma Yöntemleri

Instagram, her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı başaran önemli bir fotoğraf, video paylaşım platformudur. İnsanlar hayatlarında olan biten ne varsa, görsel deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaktadır. İnstagram aracılığı ile para kazanmayı hedefleyen kullanıcılar da elbette çok. Fakat daha fazla kullanıcıya nasıl hitap edilir, daha fazla nasıl para kazanılır sorusu tüm kullanıcıların merak ettiği konulardan birisidir.

Eğer İnstagram hesabınızın daha fazla kullanıcı tarafından takip edilmesini istiyorsanız, mutlaka insanlara ilgi çekici olan içerikler paylaşmalısınız. Kısa vadede onbinlerce ziyaretçiye sahip olmak çok zor olsa da, kesinlikle meyvesini bir süre sonra alacaksınız. Öncelikle hesabınızdaki paylaşımlar için bir kategori seçimi yapmalısınız. Örneği bayanlara hitap eden bir içerik konseptine sahipseniz, bunu sürekli hale getirmelisiniz. Komedi kategorisine video ve fotoğraf paylaşımı yapıyorsanız, bu kategori dışındaki paylaşımlara yönelmemelisiniz. Instagram hesabınızla birlikte aynı anda diğer sosyal medya hesaplarınızdan da desteklemelisiniz. Instagram üzerinden paylaştığınız bir videoyu aynı anda Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformlarında da paylaşarak ziyaretçi yönlendirmesi yapabilirsiniz.

instagram ile para kazanma

Instagram hesabınızın yeteri kadar ziyaretçiye hitap ettiğini düşünüyorsanız, artık para kazanmaya aktif olarak başlayabilirsiniz. Öncelikle tüm internet platformlarında olduğu gibi Instagram’da da reklam üzerinden para kazanabilirsiniz. Reklam verenlere hesabınızı tanıtarak kısa veya uzun vadeli reklamlar alabilir, yönlendirdiğiniz ziyaretçi kadar para kazanabilirsiniz. Her koşulda ziyaretçilerinizi reklama boğmamalı, en fazla 5 paylaşımda 1 reklam yapmalısınız. Aksi durumda takipçileriniz sizle ilgilenmeyi bırakacaktır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close