Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu

Kösem Sultan Oyuncuları , Muhteşem Yüzyıl Oyuncu Kadrosu , Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Kimler Oynuyor

Muhteşem Yüzyıl daha önceki sezonlarda da konusu ve yaşanan olayları ile ciddi yankı uyandırmıştı. Muhteşem yüzyıl Kösem Sultan daha dizi yayınlanmadan fragmanlara sayesinde izleyici tarafından adından söz ettirmeyi başarmıştır.Dizi 12 Kasım da izleyicileri ile buluşacaktır.

Peki kimdir? Bu Kösem Sultan?

1590 yılında doğmuş ve asıl adı Anastasia’dır.15 yaşında Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul kızlar ağasına gönderildiği rivayet edilmektedir.

Anastasia 15 yaşında 1.Ahmed’e haseki olduğu zaman ismi değiştirilmiş ve Mahpeyker adını almıştır.

Ama cildinin çok güzel olması sebebi ile adı tekrar değiştirilmiş ve Kösem Sultan olmuştur.Kösem sultan 4 erkek 2 kız çocuğu olmuştur.

Eşi 1.Ahmed 28 yaşında vefat etmesinin ardından tahta 11 yaşındaki oğlu dördüncü Murat geçmiş ve tahta çıkan oğlu adına devleti yönetmeye başlayan Kösem Sultan Valide Sultan olur ve devlet işleri ile yakından alakadar olmaktadır.

Bu dönemde Kösem Sultan’ın geçen olayları geniş çaplı bir şekilde dizi de konu almaktadır.

Beklenen dev yapımın kadrosu da oldukça güçlüdür.Beren Saat Kösem Sultan’ı, Anastasia Thsilimpou Kösem Sultanın gençlik yıllarını , Hülya Avşar Safiye Sultan’ı , Erkin Koç 1.Ahmed’i , Erkan Koçak Köstengil Giray Han’ı, Kadir Doğulu Mehmet Giray Han’ı,Berk Cankat Alex’i ,Alma Terzic Handan Sultan’ı ,Esra Dermencioğlu Cennet ‘i ,Aslıhan Gürbüz Halime’yi,Turabi,Ferit Kaya,Yıldız Çağrı Atiksoy, Mete Horozoğlu ,Gülcan Arslan gibi bir çok oyuncu ile sağlam bir kadroya sahiptir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close