Güncel haberler
Ana Sayfa / Biyografiler / Kösem Sultan Vikipedi Kaç Yaşında Öldü

Kösem Sultan Vikipedi Kaç Yaşında Öldü

Sponsorlu Bağlantı

Kösem Sultan Vikipedi , Kösem Sultan Kaç Yaşında Öldü , Kösem Sultan Nerelidir

KÖSEM SULTAN İzleyiciyi ekrana kilitleyen Muhteşem Yüzyıl dizisi yeni sezona Muhteşem Yüzyıl Kösem yapımıyla giriyor. Dizilere ilham kaynağı olan Kösem Sultan kimdir biraz yakından bakalım.

Tam Adı Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan olan Kösem Sultan 1590-1651 arası yaşamış Osmanlı Devleti’nde söz sahibi önemli bir kişidir.

IV. Murad ve I. İbrahim’in annesi olan Kösem Sultan I. Ahmed’in eşidir. Osmanlı Devleti geçmişinde en güçlü kadın karakterlerden biri olduğu kabul edilmektedir.

Bu yüzden yakın geçmişimizde birçok sinema tiyatro ve dizide kösem Sultan’ın hayatı işlenmiştir. Güçlü karakteri ile tanınan Kösem Sultan’a Valide-i Muazzama, Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire gibi sıfatlar verilmiştir.

Uzun yıllar devlet yönetiminde söz sahibi olan Kösem Sultan, oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde nüfuz sahibi olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarihe damgasını vuran Kösem Sultan günümüzde de damgasını ekranlara vurmaktadır. Kurgusu, yapımı ve kadrosuyla en büyük yapımlardan biri olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin de odak noktası olan Kösem Sultan adından bugün de söz ettirmeyi başarmıştır.

Güçlü karakteri ile ön plana çıkan Kösem Sultan, kendisi gibi ekranlarda güçlü bir çizgi yakalayan Beren Saat tarafından canlandırılacak.

Beren Saat’in muhteşem oyunculuğu ile Kösem Sultan’ın muazzam hayatını ekranlardan izleyebileceğiz.

Kösem Sultan Vikipedi bilgilerinin yanında dizinin konusu ve kadrosu ile ilgili bilgiler paylaştıktan sonra yeni sezonda ekranlarda olacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisini keyifle izleyebilirsiniz.

Kösem Sultan Vikipedi

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
kösem sultan kaç yaşında öldü, kösem sultan vikipedi, kösem sultan kaç yılında öldü, kösem sultanın kaç çocuğu oldu, kösem sultan kaç yaşında nasıl öldü, kösemin kaç çocuğu oldu, kösem sultanın çoçuğu oldu mu, KÖSEM SULTANIN KAÇ ÇOCUĞU OLUYOR, kösem sultan NERELİ, kösem sultan nasıl ve kaç yaşında öldü

Bu habere de bakabilirisiniz

banuparlak

Banu Parlak Vikipedi – Narin Yarim

Sponsorlu Bağlantı Banu Parlak Vikipedi , Banu Parlak Kimdir Narim Yarim şarkısıyla ilk single parçasını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.