Limonata Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir

limonata
Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez doğal içeceği olan limonatanın yapılışını ve bizlere verdiği yararları bu yazımızda paylaşacağız.

Bu tarifimizi 2 litre limonata yapabileceğiniz şekilde sizlere hazırladık. Öncelikle limonatamızın malzemelerine bir göz atalım.

– 7 adet orta büyüklükte taze limon.
– 7/8 bardak sıcak su.
– 1,5 su bardağı toz şeker. Bu şekeri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Limonlarımızı sıkacakta bir güzel sıkıp kabımıza düşen çiğitleri ayıklıyoruz ve diğer malzemelerimizi üzerine ekliyoruz. Bir kaç dakika çalkaladıktan sonra buzdolabına koyarak soğumasını bekleyebiliriz. Limonatanızı saklarken borcamları ya da kavanozları kullanabilirsiniz.

Limonatayı direk yapıp tüketmek pek tercih edilmez. Limonatanızı dolapta 1 gün bekleterek daha lezzetli bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Eğer hemen tüketmek isterseniz 2-3 saat kadar beklemesi yeterlidir. Portakal gibi meyveler kullanarak limonatanızın rengini değiştirebilirsiniz. Tat açısından bir fark yaratmayacaktır. Ancak yapmasanız da olur.
Limonatanın böbrek yaşına iyi geldiği biliniyor. Hatta idrarda ki sitratı arttırarak taş oluşmasını da engelleyebiliyor. İdrar yolları hastalıkları ve böbrek hastalıkları için bulunmaz bir nimettir limonata.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close