Meb Tabletlerin Şifresini Kırma

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin daha verimli bir ders hayatı geçirmeleri için okullara tablet bilgisayar dağıtmıştı. Ancak görüyoruz ki öğrencilerimiz bu tabletlerin şifrelerini kırma uğraşı içerisine girmişler. Ufak tefek birkaç bilgi vereceğiz ancak hakkindaoku.com ailesi olarak sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. Meb tarafından dağıtılan general mobile ve diğer marka tablet şifre kırma işlemini aşağıda belirttik. Mebin dağıttığı tabletin şifresi nasıl kırılır ve benzeri sorularınızı aşağıda ki mesaj kutusundan sorabilirsiniz.

Öncelikle bu neden kaynaklanıyor onu anlatmak isterim. MEB bu bilgisayarları üretici şirketten alırken belli başlı özellikler ve kısıtlamalar belirtmekte. Üreticide bu tabletlerin içine yüklediği Androidlerde bir takım düzenlemeler yapmaktadır. Aslında Android işletim sistemi Google tarafından açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak kısıtlamasız dağıtılmaktadır. Size birazdan anlatacağım yöntemle Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı tabletleri ilk günkü orjinal android haline getireceksiniz.

BİLGİ AMAÇLI VERDİĞİMİZ BU BİLGİLER SONRASINDA ROOT EDİLEN MEB TABLETLERİ GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKMAKTADIR.

İlk olarak Bu linkteki programı indirip bilgisayarınıza Tabletiniz USB de takılıyken kurunuz.

Kurduktan sonra bilgisayarla tableti birbirine bağlayın
Sonra bu programı yükleyip ROOT tuşuna basınız

Yapılması gerekenler bundan ibarettir. Meb tablet kırma sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlar karşısında sorumluluk kabul etmediğimiz tekrar belirtmek isteriz.

Benzer Yazılar

19 yorum “Meb Tabletlerin Şifresini Kırma”

    1. Ordan ayarlara gir fabrika ayarları çıkacak sıfırlaya bas ama resimlerin müziklerin silinir bide tehlikeli kızarlarmı bilmiyorum

    1. Seda sana birsey diyecegim ana ekrana sifre koymak istiyorsan tableti internete Bagla sonra emaile gir yaz emailini sonra sifresini yaz sonra bi ekran geliyo oraya istedigin sifreyi ayarla sekil ciz falan tamam de sifreleniyo zaten

    2. Ya ayarlara gir DİĞER e gir orda VPN var ona tıkla TAMAM a bas sonrasında istediğin şifreyi koy.Ama tekrar değiştirmen için tableti sıfırlaman gerekir. Sıfırlayınca da bir iki gün içinde açılıyo.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close