Meb Tarafından Engellenmemiş Oyunlar

Yeni oyunları siz istedikçe güncelleme yapıyoruz. Meb tarafından engellenmemiş oyun listemize her zaman göz atabilirsiniz.

Çocukluğumuzdan itibaren oyunlar her zaman hayatımızın bir parçasıdır. Gelişen teknolojiyle beraber bu oyunlar çok farklı bir hal aldı. İlk başlarda basit atari oyunları, sonrasında ise bilgisayar ve konsol oyunları olarak her zaman ilgimizi çekmiştir.

Günümüzde ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar genelde internet üzerinden online olarak oyunlar oynamaktadırlar.

Ama Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Departmanı tarafından bazı oyunlar çocukların kişisel gelişimi nedeniyle engellenmiştir. Bizlerde bu tür oyunları oynamanızı tavsiye etmiyoruz.

Yasak olmayan oyunların başında; atış oyunları, aksiyon oyunları, araba, macera, zeka oyunları gelmektedir. Bu türde oyunlar çocukların kişisel gelişimini engellemeden ziyade aksine çocukların kişisel gelişiminde faydalı olan oyunlardır. İşte Meb tarafından engellenmemiş bazı oyunlar. Bunları direk bu sayfa üzerinden oynayabilirsiniz. (Yüklememizi istediğiniz oyunları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.)

Meb Tarafından Engellenmemiş Oyunlar 2016 Yeni Oyunlar

Kim 500 Bin İster

 

Bir önceki meb tarafından engellenmemiş oyunlar 2015 ve öncesi

Gotik Kızı Giydirme

Kırmızı Sakal

Satranç Oyna

Pizzacı Çocuk

Kuleni Savun

Bu oyunların yanı sıra 3D oyunlar, futbol, çocuk oyunları’da yine meb tarafından engellenmemiş yani yasaklanmamış oyun türleridir.

Ayrıca meb tarafından engellenmemiş iki kişilik oyunlarıda sevdiğiniz arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Meb tarafından engellenemiş oyunları oynamak için başka sitelerede bakabilirsiniz. Mesela http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/80/04/745064/icerikler/oyunlar_150771.html bu adresteki oyunları önerebiliriz. Bu sitede toplam 36 adet oyun bulunmakta. Sitede bulunan bazı oyunlar ise şu şekildedir; Uçan Penguenler, Santranç 2 Kişilik, Boya Karnavalı, İngilizce Aynı Kelime Bulma, Tangram Zeka Oyunu, Penaltı Vuruşu, Sinir Küpü, İngilizce Kelime.

Etiketler

Benzer Yazılar

88 yorum “Meb Tarafından Engellenmemiş Oyunlar”

  1. Benim Adım Aşkın Zonguldaklıyım Babam Dolmuş Şoförü Lol*de Yayıncılık yapıyorum Sevgilimden ayrıldım kafa toplamak için çok güzel bir oyun yapanların eline saglık bu arada taliplerimi bekliyorum boştayım

    1. bejhnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn dermişim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close