Mektup Örnekleri

Kısa mektup örnekleri. Mektup nasıl yazılır, yazma kuralları nelerdir?

MEKTUP ÖRNEĞİ 1

Sevgili Ahmet,

Her şeyden önce seni çok özlediğimi belirtmek istiyorum.Uzun yıllar birlikte gezip arkadaşlık ettikten sonra yeni yerlere gelmek özlemimi daha da arttırdı.

Alışkanlıklarımdan vazgeçmek zorunda olduğum bir döneme girdim.Üzülerek belirteyim ki bunlar arasında en fazla zor gelen senden ve değerli arkadaşlarımdan uzak kalmak geliyor.Ankara’ya geldiğimden beri derslerden başımı kaldıramıyorum.Okul iyi ve düzenli bir şekilde devam ediyor.Yalnız yaşamaya alışmak ve derslerime ayırdığım vakitler haricinde parklara gidiyorum.Temiz havada dolaşıyorum.Ailem ve siz aklımdan bir an olsun çıkmıyorsunuz.

Senden ricam beni mektupsuz ve habersiz bırakmamandır. Senin göndereceğin mektuplar benim özlemimi biraz azaltacaktır.Herkese selamlar kendine iyi bak.

MEKTUP ÖRNEĞİ 2

Kardeşim Hamdi,

İki gündür Yahya Kemal’in ölümünün derin hüznü içindeyim. Uzun zamandır yavaş yavaş çöken, zerre zerre eriyen bu aziz varlığın yok ola­cağı acısına gerçi ben de hazırlanmıştım. Fakat o muhteşem sesin ebedi­yen dinmiş olduğunu düşünmek bana tarifi imkânsız gönül bezginliği ve­riyor. Onun hakkında duyup düşündüklerimi toplayıp yazmam için biraz vakit geçmesi lâzım. Yalnız bugünlerde yapılması lâzım gelen bir vazifem var. Bana üstadın bir vasiyeti olmuştu; onu senin vasıtanla matbuata in­tikal ettirmek istiyorum:

1937 veya 1938 senelerinde idi. İzmir’de güzel bir yaz akşamı Yahya Kemal’le Kordon’daki Şehir Gazinosu’nda idik. Söz galiba “Rindle­rin Ölümü” manzumesi dolayısıyla o mecraya dökülmüştü. Ve bana öldü­ğü zaman, taştan, sade bir mezar yapılmasını, taşının üstüne de yalnızca bu manzumenin ikinci kıtasıyla adının, doğum ve ölüm tarihlerinin yazıl­masını istediğini “vasiyet” kelimesini de kullanarak söylemişti.

Merhumun mezarının da İstanbul şehri adına yaptırılacağını umu­yorum. Onun için, böyle bir teşebbüste vaktiyle bana yapmış olduğu vasi­yetin bilinmesini istiyorum. Bugünlerde İstanbul’da olmadığım için buna sen delâlet eder misin?

Senin de başın sağ olsun. Gözlerinden öperim kardeşim.

MEKTUP ÖRNEĞİ 3

mektup-ornekleri

MEKTUP ÖRNEĞİ 4

Nasılsın? Aslında bu soruyu sormam hata sen hep iyisindir, benim en zor anlarımda dahi yüzünden gülücüğü eksik etmeyip o travmatik dönemlerimi atlatmama hep yardımcı oldun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mektubunda buraya geleceğinden bahsetmişsin, duyunca çok sevindim seni yeniden görecek olmak çok mutlu etti beni şimdiden neler yapacağımızı planlıyorum. Sen yokken değişen buraları görünce çok şaşıracaksın ama üzülme her yeri birlikte gezeceğiz ve araya giren zamana inat burAdan hiç uzaklaşmamışsın gibi hissedeceksin.

Biliyor musun seni özlemek geleceğin günü sabırsızlıkla beklemek bile güzel çünkü dostluğumuz bu ayrılıklarla perçinlendi. Ama artık hasret bitiyor ve geliyorsun. Seni seviyorum canım arkadaşım.

Mektup örnekleri hakkında aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

MEKTUP ÖRNEKLERİ RESİMLİ

mektub-ornekleri

is-mektubu-ornek

ask-mektubu

mektup-ornekleri1

Etiketler

Benzer Yazılar

188 yorum “Mektup Örnekleri”

 1. Abi burayı veletler basmış.Şöyle bir atasözü vardır : Üzüm üzüme baka baka kararır.O yüzden ßß

 2. çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook
  güüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzel

  1. kendin güzelmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn
   PPPPPPPPPPPPPPPPİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ

 3. coooooooooooooooooooooooooooooooooook güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 4. cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 5. anonoim amı sabahtır orum atıo ikiyüzlümğsğn sen mk ya bi böyle i böyle bence iyi ama bazı kuellar olmamış salak anodım

  1. Aferin sana dermişim
   Dgcfjxeh
   Hafifleticic ft usulsüz siz si etüv su si işi si düşürdü şov pipo pilleri got a bok

 6. çok güzel neresi kötü anoim salağı çok süper mmmmmmmmuuuuuuuuhhhhhhhhttttttteeeeeeşşşşşşşşeeeeeemmmmmmmm

 7. bbbbbbbbbbbbbbbooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ggggggggggggibiiiiiiiiiii

  … ddddddddddddddddddddddd

  1. Ben bır yabancıyım Türkçe mektub yazmak ıçın güzel örneklerden gördüm. Her hangi bir soruda bunun gibi hafif şeklinde bak orandaki ağaçlar uzun ve kisa olur toplam ormanıdır kardeşim.

  1. evt banada mektup yarışması vardı çok sağolun ya canınız sağolsun bu arada adım pelin

  2. evt banada mektup yarışması vardı çok sağolun ya canınız sağolsun bu arada adım pelin iyi günler 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close