Merve Deniz Kimir

Müzik dünyasında önemli projelerde yer alan genç yetenek Merve Deniz, Türk pop müzik çevrelerini kısa sürede etkisi altına alacağı ilk single çalışması ”Dönsün Dünya” ile müzikseverlerle buluşuyor

Müzik eğitimine 8 yaşında başlayan ve lise yıllarında okulla birlikte konservatuar eğitimi de alan Yaklaşık 15 yıldır müziğin çeşitli dallarında başarılı performanslar sergileyen Merve Deniz, ‘DMC’ etiketiyle piyasaya çıkardığı ilk single’ı “Dönsün Dünya” ile bugün tüm Dijital ve Müzik platformlarında yerini aldı.

Uzun yılar Usta yorumcu Emre Aydın’ın vokalliği yapan Merve Deniz’e bu uzun yolcuğunda en büyük desteği Emre Aydın verdi. Bestesi Kyriakos Papadopoulos’a ait olan şarkının sözlerini Merve Deniz ile birlikte yazan Emre Aydın, “Dönsün Dünya’nın” video klibini de kendisi çekti.

Yeni single’ı “Dönsün Dünya” ile müzik dünyasında benzersiz bir yorum sunacağına inanılan Merve Deniz, besteleriyle ve yaratıcı kimliğiyle şimdiden müzik çevrelerince yeni albümünün beklentisini de yaratıyor.

merve deniz kimdir

Merve Deniz Kimdir?

Sanatçı 1986 yılında doğdu. Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı ve lise eğitimi boyunca okul orkestrasıyla sahne aldı. Aynı zamanda okulun tiyatro topluluğunun iki oyununda da yer aldı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal bölümünü eş zamanlı okuyarak 2009 yılında mezun oldu. Konservatuar yıllarında “Broadway Patchwork” adlı eserde yer aldı ve “Grease Müzikali”nde başrol oynadı.

Birlikte sahne aldığı bazı sanatçılar; Alessandro Safina, Sertab Erener, Sezen Aksu, Emre Aydın, Volkan Konak, Işın Karaca, Ajda Pekkan ve Enbe Orkestrası oldu.

2008 yılında Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğü ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünde Harbiye Açıkhava sahnesinde sahnelenen “Rock on Broadway” isimli projede; Burak Kut, Hande yener, Fadik Atasoy, Doğan Duru ve Pamela gibi sanatçılarla birlikte yer aldı.

Farklı müzikal topluluklarında korist ve solist olarak Harbiye Açıkhava, TİM Maslak, Bodrum Açıkhava ve Kuruçeşme Arena sahnelerinde performans gösterdi. TRT ÇOCUK animasyon dublajlarında yer aldı, animasyon müziği ve bir çok markanın jingle’larını seslendirdi.

2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Caz Vokal programını tamamlayarak, çeşitli mekânlarda caz repertuar ile sahne aldı. 25 Ocak 2013 İzmir konserinden itibaren Emre Aydın’la vokalist olarak çalışmaya başladı, Türkiye ve yurtdışı turnelerinde kendisine eşlik etti.

Merve Deniz İnstagram

https://www.instagram.com/mervedeniznet

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close