Muhteşem Yüzyıl Kösem Fikret Kuşkan Vikipedi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fikret Kuşkan Kimdir?

Kariyeri birçok yerde kendini gösteren Fikret Kuşkan, 22 Nisan 1965 yılında doğmuştur. Boğa burcuna sahip olan Kuşkan, sinema oyuncusudur.

Çok sayıda filmde rol almış ve bir takım ödüller almayı başarmıştır. Bu günlerde ise Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide ekranlara çıkmaya hazırlanmaktadır.

Lise eğitimi aşamasın, edebiyat öğretmeni oyunculuk konusunda Kuşkan’a destekçi olmuştur. Sürdürmekte olduğu mesleği olan fotoğrafçılığı bir kenara bırakarak, tiyatro için sınavlara hazırlanmaya başlamaktadır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü başarı ile tamamlayarak, sektöre adım atmayı başarmıştır.

Kuşkan’ın rol aldığı ilk film Sis olmaktadır. Daha sonraki yıllarda; İki Başlı Ev, Dönersen Islık Çal, Issızlığın Ortasında, Avcı, Dansöz, Yaz Yağmuru, Babam ve Oğlum, Sen Ne Dilersen, Anlat İstanbul, Muhallebicinin Oğlu, Erkekler gibi filmlerde rol almıştır. Oynadığı televizyon dizilerine ise; Çakalların İzinde, Kasabanın İncisi, Adı Aşk Olsun, Parmaklıklar Ardında, Hayat Devam Ediyor, Yasak, Tanıklar, Hanımın Çiftliği, Çemberimde Gül Oya, Bıçak Sırtı, Gelin, Esir Şehrin İnsanları örnek olarak verilebilir.

Aldığı ve almaya aday olduğu ödüller; 28. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 14. Ankara Uluslar arası Fil Festivali, 25. Uluslar arası İstanbul Fil Festivali’dir. Bu festivallerde en iyi erkek oyuncu olarak ödül alma şansı yakalamıştır. Birçok ünlü oyuncunun rol alacağı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Kuşkan’ın canlandıracağı karakter de merak ediliyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fikret Kuşkan Vikipedi

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close