Güncel haberler
Ana Sayfa / Biyografiler / Muhteşem Yüzyıl Zülfikar Vikipedi

Muhteşem Yüzyıl Zülfikar Vikipedi

Sponsorlu Bağlantı

Muhteşem Yüzyıl Kösem Mete Horozoğlu Kimdir?

Türk televizyonlarının beğenilen karakterlerini canlandıran Mete Horozoğlu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şimdilerde Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol almaktadır. Kendisi 11 Ekim 1975 tarihinde, başkent Ankara’da doğmuştur.

Usta bir tiyatrocu olmasının yanı sıra, televizyon dizilerinde de baş göstermektedir. Lise sonuna kadar eğitimini Ankara’da almış ve 100’li yıllardan beri adını duyurmaktadır.

Tiyatro Anadolu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Kendisini Yanık Koza isimli dizi ile ülkemize duyurmasına rağmen, Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizide canlandırmış olduğu karakter vesilesi ile üne kavuşmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cam, Semaver ve Kumpanya, Ben Ruhi Bey Nasılım, Yaban, Fırtına, Keşanlı Ali Destanı gibi tiyatrolarda görev almıştır. Oynadığı dizi ve filmlere ise; Ayrılsak da Beraberiz, Benim Adım Gültepe, Taş Mektup, Kayıp, Yanık Koza, Yalancı Karım, Nefes: Vatan Sağolsun, Kurtuluş Son Durak, Eksik Etek, Dolunay, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kalp Gözü, Bitmeyen Şarkı, Hesaplaşma, Vay Arkadaş örnek olarak verilebilir.

Ünlü oyuncu, Muhteşem Yüzyıl – Kösem isimli dizide ise Zülfikar isimli karakter ile kendini gösterecektir.

Merakla beklenen dizinin usta oyuncularından bir tanesi de kendisi olmaktadır. Oyuncu, üniversite eğitimini, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nde almıştır.

Bu eğitim ile kariyerini taçlandıran oyuncu, Elif Sönmez ile evlidir. 2011 yılında evlilik hayatına atılan Mete Horozoğlu, evliliğini mutlu bir şekilde sürdürmektedir.

Muhteşem Yüzyıl Zülfikar Vikipedi

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında Oku Arananlar:
zülfikar paşa, zülfikar paşa kimdir, zülfikar paşa kösem, zulfikar pasa vikipedi, 17 yüzyıl zülfikar paşa, zülfikar paşa mete horozoğlu, zülfikar paşa muhteşem yüzyıl, zulfiqar pasa, Zulfükar paşa, zülfikar paşa kim

Bu habere de bakabilirisiniz

banuparlak

Banu Parlak Vikipedi – Narin Yarim

Sponsorlu Bağlantı Banu Parlak Vikipedi , Banu Parlak Kimdir Narim Yarim şarkısıyla ilk single parçasını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.