Muhteşem Yüzyıl Zülfikar Vikipedi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Mete Horozoğlu Kimdir?

Türk televizyonlarının beğenilen karakterlerini canlandıran Mete Horozoğlu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şimdilerde Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol almaktadır. Kendisi 11 Ekim 1975 tarihinde, başkent Ankara’da doğmuştur.

Usta bir tiyatrocu olmasının yanı sıra, televizyon dizilerinde de baş göstermektedir. Lise sonuna kadar eğitimini Ankara’da almış ve 100’li yıllardan beri adını duyurmaktadır.

Tiyatro Anadolu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Kendisini Yanık Koza isimli dizi ile ülkemize duyurmasına rağmen, Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizide canlandırmış olduğu karakter vesilesi ile üne kavuşmuştur.

Cam, Semaver ve Kumpanya, Ben Ruhi Bey Nasılım, Yaban, Fırtına, Keşanlı Ali Destanı gibi tiyatrolarda görev almıştır. Oynadığı dizi ve filmlere ise; Ayrılsak da Beraberiz, Benim Adım Gültepe, Taş Mektup, Kayıp, Yanık Koza, Yalancı Karım, Nefes: Vatan Sağolsun, Kurtuluş Son Durak, Eksik Etek, Dolunay, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kalp Gözü, Bitmeyen Şarkı, Hesaplaşma, Vay Arkadaş örnek olarak verilebilir.

Ünlü oyuncu, Muhteşem Yüzyıl – Kösem isimli dizide ise Zülfikar isimli karakter ile kendini gösterecektir.

Merakla beklenen dizinin usta oyuncularından bir tanesi de kendisi olmaktadır. Oyuncu, üniversite eğitimini, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nde almıştır.

Bu eğitim ile kariyerini taçlandıran oyuncu, Elif Sönmez ile evlidir. 2011 yılında evlilik hayatına atılan Mete Horozoğlu, evliliğini mutlu bir şekilde sürdürmektedir.

Muhteşem Yüzyıl Zülfikar Vikipedi

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close