Müsavat Dervişoğlu Kimdir

Müsavat Dervişoğlu vikipedi, müsavat dervişoğlu kimdir eğitimi ve kariyeri hakkında ayrıntılı olarak mercek altına alalım. 1960 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Ordu’ludur.

İlkokul ve ortaokulu Fatsa’da okuyan Dervişoğlu, lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi işletme fakültesine girdi ancak darbe dolayısıyla eğitimine sorunlu olarak ara verdi.

Müsavat Dervişoğlu hayatı mercek altına alırken Dervişoğlu’nun kariyeri ile devam edelim. Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinden faaliyetlerde bulunan Dervişoğlu, Ülkücü Gençlik derneği başkanlığı ile bu siyasi hareketin içinde yer almıştır.

Alparslan Türkeş tarafından 1989 yılında Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezinde görevlendirildi. Daha sonra yine Alparslan Türkeş tarafından Milliyetçi Hareket Partisi İzmir teşkilatında görevlendirildi.

Bu aldığı görevi 200-2009 yılları arasında devam ettirdi. Bu görevinden 2009 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için seçimlere girerek istifa etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı yeniden Milliyetçi Hareket Partisi İzmir teşkilatındaki görevine döndü. Dervişoğlu Milliyetçi Hareket Partisi İzmir teşkilatından milletvekili seçimlerine girmek için 2012 yılında istifa etti ve sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığına aday oldu.

Seçimden başarıyla ayrılmasa da parti içindeki nüfuzunu ispatlamış oldu.

Dervişoğlu’nun siyasi kariyerinin hangi noktadan hangi noktaya geldiğini gördük.

Müsavat Dervişoğlu vikipedi bilgileri ile hayatı ve kariyeri hakkında ayrıntılı bilgilere değindik. Dervişoğlu hakkında artık daha ayrıntılı ve çok boyutlu bilgilere sahibiz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close