OKAN YALABIK Vikipedi (analar ve anneler ayhan polis kimdir)

OKAN YALABIK Vikipedi (analar ve anneler ayhan polis kimdir)

ATV’nin kısa sürede büyük bir ilgiyle karşılanan dizisi Analar ve Anneler’in hırçın polisi Ayhan’ı, Okan Yalabık’ı gelin hep birlikte daha yakından tanıyalım.

Okan Yalabık, 13 Aralık 1978 yılında (37) İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Balıkesirli bir ailenin çocuğu olan Okan Yalabık birçok amatör tiyatro grubunda çeşitli görevler üstlenmiştir.

Yalabık, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanıp, 1998 yılından bu yana Kenter Tiyatrosu’nda ‘Martı’, ‘Nükte’, ‘Sırça Kümes’, ‘İnishmorelu Yüzbaşı’ oyunlarında rol almıştır.

Diğer yandan da ‘Gülüm’, ’Kolay Para’ adlı sinema filmlerinde ve `Yılan Hikayesi`, `Serseri` `Hatırla Sevgili` dizilerinde rol almıştır.

Ayrıca Okan Yalabık Uncharted 3 oyununun Türkçe dil seçeneğinde ana karakter olan Nathan Drake’i seslendirmiştir.

Analar ve Anneler’deki rolünden önce de Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Pargalı İbrahim Paşa rolüne can vermiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol gereği boğulmak suretiyle öldürülüp, 82. bölümde diziden ayrılmıştır.

Ancak dizide sonraki bölümlerde dış ses olarak devam etmiştir. Ayrıca Okan Yalabık En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Av Mevsimi) ve 4.Yeşilçam Ödülleri 2011 yılında bu ödüllere layık görülmüştür.

Okan Yalabık’ın rol aldığı birkaç dizi ve film isimleri ise şu şekildedir;

Av Mevsimi: Hasan Rıfat Adıgüzel (Çömez Hasan) – 2010, Peşpeşe: Suvi Elif Alagöz – (Kaan) – 2010, Güz Sancısı: Tomris Giritlioğlu – (Suat) – 2009 vb. şeklindedir.

Okan Yalabık İnstagram Adresi : https://instagram.com/okanyalabikop/

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close