Paramanya Nedir, Paramanya İndir

Bu sıralar tüm dünyayı etkisi altına alan, milyonlarca kişi tarafından oynanan “Travelling Millionare” yani türkçe ismiyle Paramanya artık Türkiye’de. Hem androide hem de apple app store gösterime giren paramanya hemen üst sıralarda en çok indirilenler arasına girmeyi başardı.

Paramanya oyunu ilk olara Çin, Tayvan ve Japonya gibi asya ülkelerinde yayınlanmıştı. Bu ülkelerde yaşlı ve gençler olmak üzere bir anda milyonlarca kişi tarafından oynandığı gören oyun yapımcıları, oyunu Türkiye pazarında da yayınladı. Bununla yetinmeyen Paramanya yapımcıları Türkiyeden seçilen 18 şehiride oyuna eklediler. Bunun yanısıra Hürrem Sultan, Kabadayı Yusuf , Şehrazat ve Ömer gibi türk karakterlerde yine paramanyada bulunuyor.

Paramanya Apk İndir

Paramanyayı Android telefonlarınız için indirmek için: (henüz eklenmedi)
Paramanyayı Apple(iPhone) telefonlarınız için indirmek için: tıkla

Paramanya oyunu ortalama 25 dakika süren, oyuncular arasında kıyasıya bir çekişmenin olduğu bir oyundur. Oyunu eş zamanlı olarak 2 veya 4 kişi olarak oynayabiliyorsunuz.

Paramanya’da oyuncular öncelikle zar atıyor sonrasında ise zarın rakamına göre  çeşitli şehirlerin üzerinde ilerliyorlar. Zarın geldiği satın alıp, kiralayip buralardan gelir elde edip kasalarını zengin edebiliyorlar. Bu kısım eminim bir çok kişiye yabancı gelmedi. Bir çoğumuzun küçükken oynadığı monopoly ve borsa gibi oyunları anımsattı.  Ama paramanyanın bu oyunlardan bir çok farkı bulunmakta. Bir kere paramanya online olarak arkadaşlarınla sanal ortamda oynayabiliyorsun. Daha sonra ise bu oyunu Türkiye Haritası üzerinde Türk karakterlerle oynuyorsun.

İpucu: Paramanya oyununu indirdikten sonra facebook ile giriş yaparsanız, facebook arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz. İstediğiniz arkadaşı paramanya’ya davet ederek onlarla yarışabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close