Snapchat Nedir ve Nasıl kullanılır?

Snapchat nedir, snapchat silme, snapchat şifremi unuttum, snapchat nasıl kullanılır, snapchat şifremi unuttum

Snapchat; çektiğiniz fotoğraf ve videoların üzerine not ekleyip daha sonra bunu arkadaşlarınızla, sevgilinizle ve aile üyelerinizle paylaşmanıza olanak sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı kılan en önemli özelliği ise bu paylaşımlarınız karşı tarafta sadece bir süreliğine gözüküyor. Daha sonra kendiliğinden siliniyor. Snapchat uygulamasını android, ios ve windows phone telefonlarınıza indirip, kurabilirsiniz.

 

Snapchat nasıl kullanılır?

1. Öncelike android bir telefonuz var ise google play’e, iPhone kullanıcısı iseniz apple store’a, windows phone kullanıcısı ise windows phone store’a girip uygulamayı “Snapchat” diye aratıp kurmaya başlayın.
2. Kurulum işlemi bittikten sonra, uygulamayı açın.
3. Şimdi karşınıza rehberinizde snapchat uygulamasını kullanan arkadaşlarınız çıkacak. Dilerseniz bu arkadaşlarınızı listenize ekleyebilirsiniz. Paylaşımlarınızı sadece bu arkadaş listenize yapabileceğinizi unutmayın.
4. Daha sonra ekranın sol köşesindeki fotoğraf ikonuna tıklayıp, yollamak istediğiniz fotoğrafı ortadaki büyük yuvarlak tuşa dokunarak çekin. Eğer video çekmek istersenizde bu yuvarlak tuşa uzun süreli basmanız yeterli olacaktır.
5. Fotoğraf veya videoyu çektikten sonra gelen ekranda eklemek istediğiniz yazıları, çizdiğiniz şekilleri ve karşı tarafın videoyu veya fotoğrafı kaç saniye görmesini istediğinizi belirleyin.
6. İşte herşey bu kadar. Şimdi sadece fotoğrafı veya videoyu arkadaş listenizden istediğiniz kişi ve kişilere yollamak kaldı.

 

snapchat

 

Snapchat indir

Snapchat uygulamasını android marketten, apple storedan Snapchat olarak aratıp indirebilirsiniz. Windows phone markette ise 6snap olarak aratıp indirebilirsiniz.

 

Snapchat nasıl kullanılır videolu anlatım

 

Snapchat Silme

Snapchat uygulamasını malesef diğer uygulamalar gibi kolay bir şekilde silmeniz pek mümkün olmuyor. Bunun sebebi Snapchat’in Türkiyedeki sunuculardan kaynaklanıyor. Aşağıdaki adımları izleyerek Snapchat’ı silebilirsiniz. Ama öncelikle Chrome tarayıcınıza ZenMate eklentisini kurmanız gerekiyor.

1. Öncelikle snapchat’in resmi sitesine giriş yapmanız gerekiyor. www.snapchat.com
2. Daha sonra alt kısımda bulunan “Support” sekmesine tıklayınız.
3. Support sekmesine tıkladıktan sonra en üst sağ köşede bulunan “sign in” sekmesine tıklayıp siteye giriş yapıyoruz.
4. Sonrasında sağ tarafta çıkan menüden “learning the basics” linkine tıklıyoruz.
5. Açılan yeni sayfadan “Account settings’e” tıklıyoruz.
6. Yine sol tarafta çıkan menüden “delete an account’a” tıklıyoruz.
7. En son olarak “password” kısmına şifremizi girip, “delete my account” deyip, sonrasında hesabımızı tamamen siliyoruz.

 

Snapchat Şifremi Unuttum

Snapchatte şifremi unuttum işlemi yine en az snapchat hesabını silmek kadar zor malesef. Yine önceliklle Chrome tarayıcınıza ZenMate eklentisini kurmanız gerekiyor. Daha sonra ise aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

1. Öncelikle snapchat’in resmi sitesine girmeniz gerekiyor. www.snapchat.com
2. Daha sonra alt kısımda bulunan “Support” sekmesine tıklayınız.
3. Açılan yeni sayfadan “Reset a forgotten password” kısmına tıklayınız.
4. Şimdi sizden mail adresinizi istenecek. Bu kısma snapchat’e üye olurken kullandığınız maili yazınız.
5. Sonrasında mail adresinize bir adet kurtarma maili gerecek.
6. Mail kutunuza giriş yapın ve kurtarma mailini takip ederek yeni şifrenizi oluşturun.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close