Su Maymunu Nasıl Yapılır

Su Maymunu Detaylı Anlatım

Kristal Jel’den oluşan Su Maymunu nedir , su maymunu nasıl kullanılır , su maymununun zararı var mı , su maymunu canlı mıdır , su maymunu özelliği nedir , su maymunu neyle beslenir , su maymunu su maymunu nasıl çoğalır gibi soruların cevaplarını sizler için bir araya toparladık. Çok detaylı bir konuyu anlayabileceğiniz şekilde anlatıp size sadece su maymununu yapması kalıyor.

Su Maymunu videolarının yanı sıra bu konuyuda okumanızda kesinlikle fayda var.

Su maymunu yapılışı hakkında bilgi aktaracağız. Kullanıcılarımızdan su maymunu canlımıdır, nasıl yapılır, nasıl çoğalır ve nasıl yer şeklinde birçok soru geliyor. Elimizden geldiğince soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

Su Maymunu Nedir?

Asıl adları kristal jel olan bu su topları 9 farklı renge sahipler. Büyüklüklerinin 400 katı olabiliyorlar. Kesinlikle küçük çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Nano teknoloji ürünleridir

Su Maymunu Nasıl Kullanılır?

Bir kap içerisine döktüğünüz ılık suya paketi boşaltınız. Suyu bol tutun çünkü bu küçücük toplar bütün suyu emecekler. Suyun ılık olması şişme süresini kısaltacaktır. Eğer daha sıcak yada kaynar, su kullanırsanız topların şekilleri bozulacaktır.

su-maymunu-nasil-yapilir

Su Maymunu Canlımıdır? Zararları Nelerdir?

Yaklaşık 4 saat sonunda toplar istenilen büyüklüğe gelmiş olacaktır. Kapta kalan fazla suyu süzdükten sonra suyla şişmiş olan toplarınızı temiz suyla durulayarak yüzeylerinin temizlenmesini ve parlamasını sağlayın. Artık su maymunları hazır. Şimdi iş onların parlak güzel görüntülenmesini sağlayacak vazomuzu seçmeye geldi. Cam vazo kullanırsak tüm güzellikleri ile onları görebileceğiz. İstersek bu haliyle dekor objesi olarak da kullanabiliriz.
Bitkimizi içerisine dikerek onu bitki toprağı olarak kullanabiliriz. Bitkimiz bu yeni yuvasında aylarca yaşayabilir. Belli aralıklarla yapacağımız bitki besini ilavemiz bitkimize hayat verecektir.

Su Maymunu Özelliği

Ürünün özelliği suyu içine alıp onu orada hapsetmesi.

Bu özelliği sayesinde bir bitki için gerekli olan en önemli şeyi “suyu” ve “havayı” ona sağlamış oluyor.

Bitkiniz uzun yaşıyor

Bitkiniz zamanla topların içerisindeki suyu emdiği için su topları küçülecektir, bu durumda üzerine biraz su ilavesi yapmanız yeterlidir

Su maymunu nasıl yapılır başlığı ile ilgili varsa sorularınızı aşağıdaki yorum kutusundan gönderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

62 yorum “Su Maymunu Nasıl Yapılır”

 1. bana bedavaya 3000 tane su maymuncuğu verir misiniz ben 10 yaşındayım inan massanız inanmayın.

  1. Ürünü bardakdaki suyun içerisine ilave edin. 4saat süre sonra su maymunu (orbeez) hazır olacaktır.

 2. bence su maymunu bakmak için değilde süs içindir. ve birde çok satmak için(renk renkler ya ondan) .

 3. Ulan başlık farklı içerik farklı ne biçim Türkçeniz var! Parağraf okuyun da Türkçeniz gelişsin.

  1. Su maymunduk su ve sabun ve borax tan yapılır ve karbona il önce bunları karıştımalıdır sonra kalıplara gökğlüp buzdolabında 1gün bekletilir bu kadar borax kullanmadan olur farketmez

 4. Bn plastik su şişesinde saklıyor um soğuk suyla ve tuz şekerle besliyorum ama küçülmeye başladı azaldı

 5. ya gerçektende küçüklerden uzakmı tutulmalı 🙁 ben 11 yaşındayım. su maymuncuğu besliyorum şu anda küçücük bir kasede bir sorun olurmu.su maymuncuğum şu an tırnağım kadar :D. lütfen sorularıma cevap veriniz?

  1. Bir sorun olur çünkü onları cam kavonoza koy beslemek için un ve şeker çualtmak için tuz koymanı rica ederim

  2. vala benim sınıfımda kutukutu var arkadaşımın adı sadetin ona sor onun yeri mahmudiyede sınıf 3/a

 6. Güzel ama elinize almayıun kansorojen sadece kapta dursun güneş olma çünkü onu sıkıp öldürüyor

 7. bu su maymunu çok gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 8. bu su maymunu çok güzel zöle gibi çok tatlılar onlara çocuğum gibi bakıyorum
  sıcak ışıkta tutuyorum

     1. gerizekalı mallllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close