Teknolojinin Yararları Ve Zararları Kısaca

Teknolojinin yararları ve zararları nelerdir, teknolojinin faydaları, zararları hakkında kısaca ve maddeler halinde bilgi aktarıyoruz.
teknolojinin-yararlari-ve-zararlari-kisaca

Teknolojinin Yararları Nelerdir

 • İnternet aracılığıyla dünyanın diğer ucundaki bilgiye ulaşabiliriz.
 • Teknoloji sayesinde insanların yaşam standardı arttı. İnsanlar teknoloji sayesinde işlerini daha hızlı ve yorulmadan yapabiliyorlar çünkü bir çok makine insan hayatına girdi.
 • Teknoloji tıp alanını da ileri seviyeye taşımıştır. Tıpta ilerleyen teknoloji sayesinde insanların hastalıkları daha hızlı şekilde saptanıp tedavi edilebiliyor.
 • Eğitim alanında teknolojinin gelişmesiyle birlikte eğitim daha da kolaylaşmış ve modernleşmiştir.
 • Teknolojinin sayesinde matbaa gelişmiştir böylece insanlar duygu ve düşüncelerini daha kolay anlatmıştır. Kitaplar, insanlar için ulaşılmaz bir şey olmaktan çıkmıştır.
 • Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ulaşım ileri seviyelere çıkmıştır. Eskiden insanlar bir yerden bir yere günlerce yürüyerek ya da hayvanlarla giderken şimdi uçakla dünyanın diğer ucuna bir kaç saatte gidebiliyorlar.
 • Teknoloji, verilere kolay erişebilmemizi sağlar ve insanlara zamandan tasarruf ettirir.

Teknolojinin Zararları Nelerdir

 • Teknolojinin ilerlemesiyle daha fazla kağıt üretimi için ya da yerleşim yerleri açmak için ormanlar yok ediliyor.
 • Teknoloji silah sanayisi gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Örnek olarak Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan bombaları örnek olarak verebiliriz.
 • Teknoloji sayesinde yapılan araçların egzoz dumanları temiz havayı her gün biraz daha kirletmektedir.
 • Sanayileşme ile fabrikalar artmaktadır ve fabrikaların bacalarından çıkan dumanlar doğal çevremizi kirletmektedir.
 • Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte makineleşme başlamıştır ve bu nedenle bir çok insan işsiz kalmıştır.
 • Dünyadaki küresel ısınmanın giderek artmasının en büyük nedeni ise her gün ilerleyen teknolojidir.

Teknolojinin ve teknolojik ürünlerin hayatımıza olan etkileri hakkında bilgiler aktardık. Teknolojinin yararları, faydaları ve zararları hakkında sizlerde alttaki yorum bölümünden mesajlarınızı ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

101 yorum “Teknolojinin Yararları Ve Zararları Kısaca”

 1. çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 2. Cok uzun olmuş biraz daha kısa yapın canım sıkıldı zaten fazla vaktim yok yani halime üzülün

 3. yaaaa çok uzun bune ne kısası
  çok uzun
  iyi ama uzun
  sayfayı silin
  olmamış
  kısa diyonuz
  ama uzun

  1. Hala aynı anda aynı şekilde devam edecek mi olur. ama sen yine, aynı anda iki gün içinde bir gün daha da güzel olur mu acaba

 4. ben beğendim ama kaynakça göremedim onuda yazarsanız çok sevinirim çünkü proje ödevi için…

 5. Şey teknolojinin zararları kısmında 2. maddede teknolojinin faydaları gibi göstermişsiniz ben bunu beğenmedim

   1. Bir gün ceren adında bir çocuk varmış . Bu çocuk derslerine çok çalıştırmış . Bir gün ödevini yapmayı unutmuş . Tanesine demişti anne ben ödevini yapmayı unuttum.

 6. Ya ben kitap istiyorum internetin yarar ve zararlarını bildiren ve çocuklarımızın esaretine son verip insanca ilişkiler yaşamaları ve okullarına sevgiyle hedefiyle kosmasını merhametini insanlığını gömdüğü internet mezarından şiddet oyunlarından onları arındıracak kitap istiyoruz genćlik gidiyor alooooo kaybolan gelecek ellerimizden kayıp gözgöre göre gidiyor imdattttttttttttttt

 7. İnsanlar hayatını kolaylaştıran, mutlu eden teknoloji; kişisel ya da kollektif çıkarlar nedeniyle kötüye kullanılmasın isterim. Dünyayı temiz, barışçıl, sükûnet dolu güzel, kaliteli sevgi dolu bir çevre bilinciyle daha aşk dolu bir hale getirmek ya da o halde bırakmak bize kalıyor. Dolayısıyla, 2016’nın şahane ve effektif teknolojiye doğru gideceğini umuyor. Başarının bizi en güzel emek platformlarında kucaklayacağını hissediyorum. Durmak yok yola devam 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close