Uzman Erbaş Ve Çavuş Alımı

Hara, Kara ve Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş ve Çavuş alımı ile ilgili gelişmeleri bu sayfadan kullanıcılarımıza aktaracağız. 2014-2015 Uzman Alımları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

TSK yani Türk silahlı kuvvetleri 2015 Jandarma uzman erbaş alımı ön başvuru tarihini internet sitesinden açıkladı. Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları için ilgilenen adayların TSK internet sayfasına girerek başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Türk silahlı kuvvetleri internet sayfasından açıklanan 2015 jandarma uzman erbaş alımı için başvuru tarihleri 19 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında olacağı açıklandı. TSK 2015 jandarma erbaş alımı ile ilgilenen adaylardan başvuru formunu doldurmadan önce internet sitesinde Jandarma erbaş alım başvuruları ile ilgili klavuzu okumalarını aranan özelliklere sahip oldukları takdirde başvuru yapılması gerektiğini vurguladı.

Uzman Erbaş Ve Çavuş Alımı
Uzman Erbaş Ve Çavuş Alımı

2015 jandarma uzman erbaş alımı ile ilgilenen adaylardan Türk silahlı kuvvetleri tarafından istenen özelliklere sahip olan kişiler arasından seçim yapılacağı açıklandı. 2015 jandarma uzman erbaş alımı için adaylardan istenen özellikleri şöyle. TC vatandaşı ve erkek olmak, en az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olmak. Askerliğini yapmış ya da 1 Hazirana 2015’e kadar teskeresini alabilecek olmak. 25 yaşını doldurmamış olmak. Müracaat tarihi ilk günü yani 19 Eylül 2011 yılından sonra terhis olmak. En az 1.65cm olmak. Sevk edilecekleri askeri hastaneden uzman erbaş olur kayıtlı sağlık raporu almak.

2015 Jandarma Uzman Erbaş alımı sınav tarihleri ise 24 Kasım – 19 Aralık 2014 tarihleri arasında Jandarma okullar komutanlığı Beytepe/Ankara da yapılacak olup kesin tarih henüz açıklanmamıştır.

2014-2015 Uzman Erbaş, Çavuş Alımları İçin Hemen Soru Sorabilirsiniz.

Benzer Yazılar

2 yorum “Uzman Erbaş Ve Çavuş Alımı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close