WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünya üzerinde çok sayıda kullanıcısı olan ücretsiz haberleşme servisi WhatsApp Web, mobil uygulamasının ardından web tasarımı ile yayın hayatına merhaba dedi. WhatsApp Web nedir, ne işe yarar?

whatsapp-web

Kullanımı ve indirilmesi için gerekli bilgilerin yer aldığı yazıyı siz kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. 600 milyondan fazla kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bilgisayar/web sürümü sayesinde, sürekli mobilden mesajlaşmak yerine bilgisayarınızı kullanarak yazışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Şirket blogundan yapılan açıklamada Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının WhatsApp yazışmalarına hem mobil hem de web tarafında kesintisiz olarak devam edebileceği, iOS (iPhone) kullanıcılarının ise Apple kısıtlamaları sebebiyle şimdilik web sürümünü kullanmalarının mümkün olmadığı belirtildi.

WhatsApp web sürümünü etkinleştirmek isteyen kullanıcıların, mobil uygulamalarını güncelleyerek Menü > WhatApp Web seçeneğine ulaşması gerekiyor.

WhatsApp’ın web uygulamasını bilgisayarınızdan kullanmak için Google Chrome kullanmanız gerekiyor. Chrome tarayıcınızın adres satırına http://web.whatsapp.com yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada yer alan QR kodunu, uygulamanıza taratarak mobil cihazınızı web uygulaması ile eşleştirmeniz yeterli. İşlem sonrasında WhatsApp yazışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından yapılan ilk değerlendirmelere göre; WhatsApp web uygulamasında bağlantı telefon üzerinden kurulduğundan dolayı telefonunuzun şarjı bittiğinde veya interneti bağlantısı kapatıldığında mesaj gönderme/alma işlemi yapılamıyor. Konuyla ilgili gelişmeleri bu sayfadan aktarmaya devam edeceğiz.

WhatsApp Web İle İlgili Sorularınızı Alttaki Yorum Kutusundan Gönderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

2 yorum “WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?”

  1. Bir yakınım deneme amaçlı benim whatsapp ımı kendş whatsapp web inde açtı daha sonra ben kendi telefonumdan çıkış yaptırdım ve ondan da çıkış uapıldı ama kodun ismi yani kod onda kaldı yani demek istediğiö ….kodu na giriş çıkış yapıldı diye daha sonra bana mesaj attı tüm telefonunu kopyaladım diye sizce böyle bişe yapabilirmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close